Австрия победи с 1:0 Украйна в последен мач от група "С" на Евро 2020. Единственият гол на "Арена Национала" в Букурещ вкара Кристоф Баумгартнер в 21-ата минута.

С успеха австрийците събраха 6 точки и заеха второто място в крайното класиране. Поражението може да коства мястото на украинците в елиминационната фаза. Възпитаниците на Андрий Шевченко останаха с 3 точки и ще чакат развието в останалите групи. Възможността Украйна да бъде среда двата 3-и тима, които отпадат от турнира обаче е голяма.

Украйна - Австрия 0:1, гол на Кристоф Баумгартнер

Срещата ще се играе в Букурещ

Нидерландия зае първата позиция, докато Северна Македония остава последен. Следващият съперник на Австрия е Италия. Срещата ще се играе в Лондон.

Срещата започна с по-добра игра на австрийците. В 7-ата минута удар на Марсел Забитцер от средна дистанция мина над вратата. Четири минути след това Александър Драгович засече с глава центриране от корнер на Дейвид Алаба, но прати топката в аут.

Снимка 535855

В 21-ата минута Австрия поведе. Алаба отново центрира от корнер, а Иля Забарний изпусна Кристоф Баумгартнер. 21-годишният халф насочи с десния крак неспасяемо към вратата. Така той стана най-младият футболист с гол на Европейски първенства.

Снимка 535873

Украйна можеше да възстанови равенството в 28-ата минута. Тогава Шапаренко получи в отляво в наказателното поле и потърси далечния ъгъл. Даниел Бахман успя да избие, а Андрий Ярмоленко бе близо до това да засече във вратата.

Малко след това голмайсторът Баумгартнер получи травма и бе заменен от Алесандро Шьопф. В 38-ата минута Конрад Лаймер получи от Алаба, навлезе навътре и отправи коварен удар, който Бушчан боксира.

Снимка 535863

В 42-ата минута Австрия бе близо до втори гол, но Марко Арнаутович се отличи с голям пропуск. Нападателят получи хубаво подаване от Ксавер Шлагер, който проби отдясно, но от около десетина метра стреля покрай вратата. В продължението на първата част Забарний сбърка, от което се възползва Забитцер. Халфът чукна към Арнаутович, чийто удар не затрудни Бушчан.

В началото на второто полувреме Шлагер си откри коридор за стрелба, но прати топката в аут. Малко след това отново халфът на Волфсбург не намери целта.

Снимка 535861

В 62-ата минута Виктор Циганков центрира в наказателното поле от пряк свободне удар. Щефан Лайнер опита да изчисти с глава, но насочи към своята врата. Бахман внимаваше и изби.

В 87-ата минута Роман Яремчук получи с гръб към вратата, обърна се и отправи удар, който не намери целта.