Арсенал победи с 1:0 като гост на Манчестър Юнайтед в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дало на Леандро Тросар в 21-ата минута.

Без да блестят, футболистите на Микел Артета в крайна сметка изпълниха задачата си на "Олд Трафорд". Взеха трите точки и излязоха временно начело в класирането. Лондончани са с 86 точки, на 1 пред Манчестър Сити. "Гражданите" са с мач по-малко и все държат съдбата си в свои ръце. При две от две победи тимът на Хосеп Гуардиола ще вдигне титлата. Ман Юнайтед пък е осми с 54 точки и също има да изиграе още два мача до края на сезона.

Първата възможност в мача между Ман Юнайтед и Арсенал се откри пред "артилеристите" в 3-тата минута. Ударът на Букайо Сака обаче беше спасен от Андре Онана.

В ответната атака Скот Мактоминей се пребори за топката. Той изведе Расмус Хьойлунд сам срещу Давид Рая. Завършващият удар на датския национал обаче беше крайно разочароващ.

Така се стигна до средата на първото полувреме, когато Арсенал излезе напред в резултата. Андре Онана изрита топката в предни позиции Бен Уайт и Кай Хаверц комбинираха. Германецът намери Леандро Тросар, който не пропусна от близко разстояние - 1:0 в полза на лондончани. Имаше съмнения за засада, но Каземиро я покриваше.

Половин час след началото Арсенал пропусна да удвои преднината си. Букайо Сака намери Бен Уайт, но неговият удар от малък ъгъл излезе в аут.

До почивката Арсенал запази аванса си. В началото на второто полувреме футболистите на Тен Хаг пробваха висока преса, която не даде кой знае какъв резултат.

В 55-ата минута удар на Деклан Райс беше блокиран. Мачът се успокои откъм положение. Двайсетина минути по-късно Антони от Ман Юнайтед проби през центъра. Неговият удар обаче беше спасен от Рая.

В 78-ата минута Арсенал пропусна нов шанс за гол. Габриел Мартинели си освободи пространство за удар, но Андре Онана внимаваше и спаси.

Пет минути по-късно защитата на Юнайтед не противодейства добре на Деклан Райс. Онана обаче пак бе на мястото си, за да остави домакините в мача. Опитите на "червените дяволи" да стигнат поне до равенство не бяха успешни. Така Арсенал прибра скъпоценните три точки.

В последния кръг от сезона във Висшата лига  "артилеристите" приемат Евертън, докато за Манчестър Юнайтед предстои отложен мач срещу Нюкасъл, който може да е от ключово значение за евроучастието на тима през следващата кампания.

Арсенал - Борнемут 3:0 в мач от Висшата лига