Аталанта срази с 2:1 Рома у дома в мач от 36-ия кръг на Серия А. В големия герой за бергамаските се превърна Шарл де Кателаре, който наниза два гола за две минути през първото полувреме.

След успеха Аталаната е с актив от 63 точки на петата позиция в класирането. Рома остава шести с 60 точки, а седми е Лацио с 59. Челната петица в Серия А този сезон е още по-важна, защото всички отбори в нея ще получат право на участие в Шампионска лига.

Аталанта - Олимпик (Марсилия) 3:0 в полуфинален мач от Лига Европа

Аталанта си заслужи финал в Лига Европа след нова лекция по офанзивен футбол

Бергамаските писаха "тройка" на анемичен ОМ

Аталанта още в началните минути създадоха две голови положения. Удар на Джанлука Скамака беше отразен от вратаря на гостите Миле Свилар. Секунди по-късно Берат Джимсити скочи високо и засече с глава центриране в наказателното поле, но встрани от целта.

Към средата на първото полувреме Аталанта наниза два бързи гола в рамките на две минути. В 18-ата Шарл де Кателаре проби и си освободи пространство за изстрел, след което реализира по брилянтен начин за 1:0.

Само две минути по-късно той удвои преднината на домакините. Този път задачата му беше далеч по-лесна. Теун Коопмейнерс свърши по-голямата част от работата и му подаде. Шарл де Кателаре отигра с едно докосване и преодоля Свилар.

Салернитана - Аталанта 1:2 в мач от Серия "А"

Аталанта очаквано се справи с обречения Салернитана

Бергамаските стигнаха до важни три точки - 2:1

До почивката Аталанта продължаваше да доминира, но някак си Рома оцеля. Де Кателаре пропусна да оформи своя хеттрик.

След почивката Рома изравни играта, макар че в 52-рата минута Свилар трябваше да се намесва. Две минути след това римляните все пак се върнаха в мача, като намалиха изоставането си. Рома получи правото да бие дузпа, която Лоренцо Пелегрини реализира хладнокръвно.