Тимът на Франция поднесе изненадата в мъжкия хандбален турнир, детронирайки на полуфиналите защитаващият титлата си от Атина тим на Хърватия.

Французите, които са европйски шампиони от 2006 година, победиха хърватите с 25:23 (12:11). Хърватите започнаха по-добре мача, като в средата на първата част имаха аванс от 9:6. До почивката обаче отборът на Франция навакса изоставането, като на полувремето дори французите водеха с гол.

Във втората част "петлите" нанесоха удара си в последните седем минути. След три безответни гола Франция поведе с 25:22, като до края хърватите успяха да върнат само един. Най-резултатни за победителите бяха Седрик Бурде и Даниел Нарсис с по 6 попадения.

Французите успяват да победят хърватите за втори път в Пекин, след като в груповата фаза се наложиха с 23:19. В среща за разпределяне на местата от 5-о до 8-о Русия победи трудно Норвегия с 28:27, а Полша надигра Република Корея с 29:26.