Ливърпул надигра Уулвърхемптън с 2:0 на "Анфийлд" в последния двубой на мърсисайдци в ерата "Юрген Клоп". Резултатът в срещата откри Алексис Мак Алистър в 34-тата минута, Джаръл Куанса удвои шест по-късно. Нелсон Семедо пък остави "вълците" с десет души, след като получи директен червен картон. През втората част мърсисайдци пропуснаха да отбележат и още попадения, но не това беше от голямо значение днес.

Преди началото на двубоя целият "Анфийлд" изпя емоционално химна на Ливърпул "You'll Never Walk Alone" в чест на своя мениджър Юрген Клоп, който изведе тима за последен път и не успя да сдържи сълзите си.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 17-ата минута, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле на Уулвърхемптън след центриране от свободен удар, където Върджил ван Дайк опита удар, но бе блокиран. Последва опасна контраатака за "вълците", при която Хий-чан Хван беше изведен отляво в назателното поле и стреля към вратата, но на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Алисон.

Четири минути след това Коди Гакпо засече от въздуха подаване от корнер в наказателното поле, но топката премина малко покрай дясната греда на Са в аут.

Нещата за Уулвс станаха доста тежки, когато Нелсон Семедо влезе изключително грубо с бутоните в глезена на Алексис Мак Алистър и получи жълт картон. Главният съдия Крис Кавана, обаче, беше повикан да изгледа ситуацията със системата ВАР и прецени, че трябва да изггони португалският бранител с червен картон и по този начин "вълците" останаха с десет човека.

Ливърпул бързо се възползва от численото си предимство и откри резултата в 34-ата минута, когато мърсисайдци разиграха добре в половината на гостите. Джарел Куанса комбинира с Харви Елиът отдясно на наказателното поле, който центрира в пеналтерията. Там Мак Алистър надскочи Сангтиаго Буено и с глава не остави шансове на Са - 1:0.

Последва натиск на "червените", които стигнаха до блокиран удар с глава на Ван Дайк в 37-ата и на Уатаро Ендо от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл на Са пет минути преди края на първата част, но вратарят изби в корнер.

В добавеното време на първата част Мохамед Салах можеше да се разпише на два пъти. В пръвия случай египтянинът засече подаване в наказателното поле, но Са реагира и спаси в корнер, а малко след това нов негов шут от ръба на пеналтерията бе блокиран.

Още не бяха изминали и 30 секунди от началото на втората част, когато трети гол за Ливърпул бе отменен. Луис Диас достигна до една топка по левия фланг на аутлинията и центрира в наказателното поле, където Гомеш в опита си да изчисти изрита кълбото право в капитана Макс Килман. След рикошета топката попадна на пътя на Алексис Мак Алистър, който шутира с левия крак и отбеляза във вратата на Са. Попадението, обаче, не беше зачетено, тъй като кълбото е било напуснало с целия си обем аутлинията при центрирането на Диас.

В 50-ата минута "червените" отново бяха на милиметри от трето попадение. Тогава Салах притисна Гомеш, който опита да върне топката за своя вратар Са. Той, обаче, беше изпреварен от Гакпо, който я открадна, заобиколи португалеца и центрира от малък ъгъл към втора греда, където Диас шутира силно към вратата. Топката се отби от напречната греда, тупна на голлинията, но не пожела да влезе с целия си обем, а след това Са улови.​

Последва пропуск на Гакпо, който беше изведен отляво в наказателното поле сам срещу Са, но стреля право в него, а в 59-ата минута Трент Александър-Арнолд шутира от границата на пеналтерията, но се получи като подаване за Мак Алистър, който засече, но над вратата на Уулвс.

В 68-ата минута "вълците" изпуснаха златен шанс да се върнат в двубоя, когато Матеуш Куня преодоля Алисон, но бе блокиран от Ван Дайк.

Минута по-късно пък Ливърпул беше близо до нов гол, когато Салах центрира отдясно в наказателното поле, където Гакпо не успя да я овладее. Все пак нидерландецът я върна за Диас, който пък се сблъска със Салах. Накрая египтянинът стреля добре с левия крак, но Са изби с една ръка над гредата в корнер.

След това Клоп направи тройна промяна и пусна в игра Раян Гравенберх, Конър Брадли и Дарвин Нунес, които замениха Алексис Мак Алистър, Трент Александър-Арнолд и Луис Диас. Ливърпул контролираше събитията на терена, но нови опасни ситуации липсваха в следващите минути.

Пет минути преди края на редовното време Педро Нето стреля добре от пряк свободен удар на добра позиция, но Алисон внимаваше и спаси. Секунди по-късно Томи Дойъл центрира в наказателното поле, където Мат Дохътри засече топката с глава и я прати във вратата на Алисон, но гол нямаше, тъй като бе отчетена засада на защитника.

До края Салах пропусна да реализира трето попадение за домакините. По този начин приключи голямата ера на Юрген Клоп на "Анфийлд", която продължи девет години.