Дания и Швейцария завършиха наравно 0:0 в приятелска среща игграна на стадион "Паркен" в Копенхаген. Домакините трябва повече да съжаляват, че не стигнаха до победата, макар като цяло положенията пред двете врати да бяха малко. През първата част най-интересната ситуация бе в 23-тата минута, когато Расмус Хойлунд падна в наказателното поле, но не получи дузпа.

Датчаните бяха по-активни и през втората част, като в 61-вата минута изстрел от фаул на Кристиан Ериксен бе спасен от вратаря Ивон Мвого. В 72-рата минута пък Хойлунд се озова на добра позиция, но изстрелът му бе доста неточен над напречната греда.

В следващата проверка на Дания ще играе срещу Фарьорски острови след три дни, докато На същата дата Швейцария има насрочен мач с Ейре в Дъблин.