Тенис ракета №1 на България Григор Димитров ще се изправи срещу французина Юго Умбер в мач за титлата в Марсилия. Финалът ще започне не по-рано от 16:30 часа часа.

Преди това на Централния корт в Марсилия трябва да се изиграе срещата за титлата на двойки, където финландците Емил Руусувуори и Патрик Никлас-Салминен играят срещу Томаш Махач (Чехия) и Джан Джиджън (Китай). Битката при дуетите е предвидена да стартира в 14:00 часа.

Фантастичен Гришо е на финал в Марсилия! Българинът обърна Хачанов в гладиаторски мач!
Обновена

Българинът спечели с 2-1 сета

До момента Григор Димитров и Юго Умбер имат два изиграни мача помежду си, а българският тенисист спечели и двете срещи.

Гришо победи французина през 2019 г. на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Париж, а година по-късно стори същото и на "Мастърс 1000" в Синсинати. През 2023 г. българинът и Умбер трябваше да се срещнат на четвъртфиналите във Вашингтон, но французинът се отказа заради контузия.

преди 2 месеца в 18:02 ч.

Григор няма да има дълго време, за да размишлява върху това неприятно поражение. Новата седмица му дава шанс да се впусне в ново тенис предизвикателство, което този път е престижната надпревара в Ротердам.

КРАЙ НА МАЧА!

Напълно заслужено - Юго Умбер се поздрави със своята пета титла от Тур-а след успех във втория сет с 6:3. Григор отрази един мачбол, но вече капитулира при следващия такъв. Жалко, но животът продължава!

преди 2 месеца в 17:52 ч.

преди 2 месеца в 17:48 ч.

Край на лошата серия за Димитров

Димитров все пак спря серията на съперника в четвъртия гейм на втория сет, когато след добро сервиране намали изоставането си до 1:3.

преди 2 месеца в 17:39 ч.

преди 2 месеца в 17:37 ч.

Григор допусна нов пробив

Изхабените нерви от предходния гейм изиграха лоша шега на българина, който изведнъж се оказа с пасив от два брейкпойнта. Световният №13 върна първия такъв, но след това даде инициативата на Умбер. Така с четвъртия си пореден спечелен гейм, представителят на домакините поведе с 0:2.

Последно обновление в 17:42 ч. на 11.02

преди 2 месеца в 17:32 ч.

Жалко, Димитров беше близо до пробив

Началото на втория сет можеше да стартира с ранен пробив за Димитров. Гришо и Умбер се вкараха в изключително дълги разигравания, при които французинът някак успяваше да се измъкне от напористите атаки на първата ни ракета. В края форхенд по правата не влезе за Димитров и така бе сполетян от разочарованието.

преди 2 месеца в 17:30 ч.

преди 2 месеца в 17:20 ч.

4:6, Гришо загуби първия сет

Възпитаникът на Дани Валверду беше притиснат до стената в деветия гейм, когато Умбер се оказа изключително близо до пробив и спечелване на сета. Първоначално Димитров отблъсна натиска французина, но след това допусна двойна грешка в неприятен момент. Григор така и не улучи правилния път към успеха, страдайки сериозно след няколко фамозни ретура на Юго. Това беше най-слабата му част от началото на финала, а липсата на качествени отигравания при втория сервис доведе до това, че първият сет бе изгубен с 4:6

Последно обновление в 17:35 ч. на 11.02

преди 2 месеца в 17:05 ч.

4:4

Ново равенство след осем изиграни гейма. Димитров имаше леки притеснения при 15:30 в полза на съперника му, но след това успя да доведе нещата до щастлив край.

преди 2 месеца в 16:59 ч.

КРАСОТА!

преди 2 месеца в 16:58 ч.

3:3

Финалът на АТР 250 турнира в Марсилия вървеше гейм за гейм, като двамата тенисисти бяха повече от категорични при сервирането си. Умбер се радваше и на сериозна подкрепа от трибуните. Сънародниците му правеха всичко според зададените норми в тениса, за да му вдъхнат увереност към титла №13 в кариерата му. За равенството 3:3 пък нашият Григор впечатли с два изключително класни форхенда.

преди 2 месеца в 16:47 ч.

1:2

След бързо връщане на гейма, първата ни ракета реши да рискува максимално при сервис, но загуби на 0.

преди 2 месеца в 16:43 ч.

0:1

Григор Димитров трябваше да сервира на високо равнище още от началото на двубоя. Този компонент щеше да се окаже фундаментален за развитието на големия финал. Юго Умбер лесно спечели подаването си за 0:1, като определено това, че е левичар създаваше първоначален дискомфорт за нашия Гришо.

преди 2 месеца в 16:40 ч.