Манчестър Сити стана шампион на Англия за 10-ти път в своята история и за 4-ти пореден. Това стана факт, след като "гражданите" победиха Уест Хем с 3:1 в последния кръг от първенството и нямаше никакво значение как ще завърши двубоят между Арсенал и Евертън.

Снимка 665667

Източник: Gettyimages

До момента нито един отбор в Англия не беше успявал да стане шампион 4 поредни пъти. Дори сър Алекс Фъргюсън и великият тим на Манчестър Юнайтед от края на миналия век и началото на новия не успяха да го постигнат.

Снимка 665643

Головете за Сити отбелязаха Фил Фоудън (2', 18') и Родри (59'), а точен за Уест Хем беше Мохамед Кудус, който се разписа с феноменално попадение в 42-ра минута на двубоя.

Така отборът на Пеп Гуардиола завърши първенството на върха с 91 точки, а Уест Хем приключи сезона на 9-а позиция с 52 пункта в актива си.

Снимка 665644

Двубоят започна по фантастичен начин за "гражданите". Още във втората минута Фил Фоудън показа защо беше избран за "Играч на сезона". Той получи топката около дъгата, финтира футболист на "чуковете" и с брутален изстрел в сглобката на вратата не остави никакви шансове на вратаря.

Малко след това и Кевин де Бройне опита късмета си с изстрел от дистанция, но Алофонс Ареола този път се намеси добре и спаси. Четвърт час след началото на мача Джереми Доку на два пъти "запали ръкавиците" на Ареола и Уест Хем някак си оцеляваше.

Все пак "чуковете" капитулираха за втори път в 19-а минута, когато Фил Фоудън отново прати топката в мрежата. Той получи подаване по земя в наказателното поле от Джереми Доку и технично я прати във вратата за 2:0.

Домакините продължиха да нападат и да пропускат положение след положение, а това можеше да им изиграе лоша шега малко преди почивката. Тогава Мохамед Кудус стреля мощно в очертанията на вратата, но Щефан Ортега демонстрира класата си и спаси.

В 42-рата минута обаче Ортега остана безпомощен и трябваше да изважда топката от мрежата си. Гостите изпълниха корнер, след който Кудус се добра до топката, повдигна си я с левия крак и с фамозен ножичен удар опъна мрежата зад слисания Ортега, като по този начин остави интригата в мача, а и тази за титлата жива.

В 59-а минута Родри отбеляза гола на успокоението за Сити. Той получи подаване от Бернардо Силва и с техничен удар по земя прати топката в мрежата на "чуковете" за трети път.

По всичко изглеждаше, че до края на двубоя Ман Сити няма да изпусне преднината си, а момчетата на Пеп Гуардиола дори пропуснаха няколко много добри възможности за нови попадения чрез Доку, Халанд и Фоудън.

Домакините все пак изтръпнаха в 88-а минута, когато Соучек прати топката в мрежата за 3:2, но беше видно, че футболистът на Уест Хем беше играл с ръка.

Това беше последният по-интересен епизод в мача и празненствата в Манчестър започнаха веднага след последния съдийски сигнал.