Бенфика и Рейнджърс завършиха наравно 2:2 в първи осминафинален мач в Лига Европа. Двубоят се проведе на "Ещадио да Луж", където двата тима изиграха невероятен двубой, който предложи много положения и четири гола, но до победител не се стигна. Така всичко ще се решава следващата седмица в реваншна в Глазгоу.

Срещата започна отлично за гостите, които стигнаха до гол в 7-ата минута. Тогава Мохамед Диоманде с отличен пас намери Том Лоурънс, който с удар от близка дистанция вкара за 0:1.

Бенфика получи правото да изпълни дузпа в 45-ата минута, след като Джон Сутър игра с ръка в собственото си наказателно поле. Анхел ди Мария се нае с изпълнението и не сбърка от бялата точка, за да реализира за 1:1.

В петата минута на добавеното време на първата част Рейджърс отново поведе. Разписа се Дъджън Стърлинг с удар в десния ъгъл след подаване на Фабио Силва и така резултата стана 1:2.

Не липсваше и автогол. Бенфика стигна до изравнителен резултат в 67-ата минута, когато Конър Голдсън порази собствената си врата.

Реваншът на "Айброкс" между двата тима е на 14 март от 19:45 часа.