Хърватският национален отбор по футбол спечели с лекота при гостуването на Латвия и се приближи към заветната цел - класиране на Европейското първенство по футбол в Германия догодина.

Хърватите се наложиха с 2:0 с два ранни гола на Ловро Маер и Андрей Крамарич и заеха второто място в квалификационна група D с 13 точки.

Играчите на Златко Далич имат две точки повече от третия Уелс кръг преди края, като в последния си мач приемат Армения и при успех ще се класират на Евро 2024.

Ловро Маер откри резултата в 7-а минута след асистенция на Иванушец, а в 16-а минута Крамарич удвои преднината на тима с удар от границата на наказателното поле.

До края на мача в Рига Хърватия владееше изцяло инициативата и не позволи на домакините да мислят за нещо повече от почетна загуба.

Армения - Уелс 1:1 в квалификациите за Евро 2024