Реал (Мадрид) продължава гонитбата с Барселона в Примера дивисион. В мач от 18-ия кръг „белия балет" надви Виляреал с 4:2 на „Сантяго Бернабеу". В герой за столичани се превърна Кристиано Роналдо, който наниза хеттрик. Един гол добави и завърналият се наскоро след контузия Кака.

Двубоят започна отлично за „жълтата подводница". Кани изведе гостите напред още в 7-ата минута и смълча стадиона. Реал обаче отвърна на удара веднага. 120 секунди по-късно Роналдо изравни след отличен пас на Йозил. Голяма заслуга за гола обаче имаше и Бензема, който успя да ангажира вниманието на няколко защитници в жълто.

Виляреал обаче отново поведе в 18-ата минута след отлична атака и хубав завършващ удар на Марко Рубен.

До края на полувремето реферът отмени по един гол и на двата отбора заради засади. Течеше продължението, когато Роналдо наниза втория си гол в мача, този път с глава.

След почивката Реал наложи превес и опасностите се заредиха пред вратата на Виляреал. Роналдо, Ди Мария, Марсело и Бензема пропускаха положение след положение, а времето течеше.

10 минути преди края обаче логичното се случи и мадридчани направиха резултата 3:2. Диего Лопес изби удар на Бензема, но топката попадна у Роналдо, който оформи хеттрика си.

Португалецът успя да запише и асистенция, след като подаде на влезлия като резерва Кака, който оформи крайното 4:2.

С успеха Реал вече има 47 точки, с 2 по-малко от лидера Барселона.