Виляреал размаза Гранада у дома с 5:1 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Александър Сьорлот отбеляза хеттрик. След победата Виляреал събра 32 точки на 12-ото място. Андалусийци са 19-и с 14 точки.

Още в седмата Виляреал излезе напред в резултата. Алберто Морено бе изведен в наказателното поле и стреля право в напречната греда, но Александър Сьорлот бе съобразителен и стигна до отскочилата топка и без колебание я прати в мрежата за 1:0.

В 19-ата минута падна и второ попадение за Виляреал. И отново Сьорлот беше безгрешен и прати топката в центъра на вратата, за да може резултатът да стане 2:0.

В 32-рата минута домакините реализираха и трети гол. Парехо отново се отчете с асистенция, след като от ъглов удар центрира към Етиен Капи, който бе забравен в наказателното поле и с хубав удар с глава под напречната греда отбеляза за 3:0.

Така започна второто полувреме, а още в 47-ата минута Алекс Баена намери Гонсало Гедеш, който демонстрира страхотни умения и стреля от воле от вътрешността на наказателното поле и отбеляза с 4:0.

В 66-ата минута Александър Сьорлот оформи своя хеттрик от голове, а Дани Парехо се отчете с хеттрик от асистенции. Испанецът центрира към норвежеца от ъглов удар, нападателят бе непокрит и с глава отбеляза за 5:0 в полза на Виляреал.

В добавеното време на срещата Гранада също успя да се разпише. Серхио Руис изведе Тео Корбеану, който стреля от малък ъгъл и елегантно прониза Пепе Рейна за крайното 5:1.

Виляреал - Хетафе 1:1 в мач от Ла Лига