Виляреал победи Севиля с 3:2 като домакин в драматичен мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Андалусийци на два пъти повеждаха в резултата, но "жълтата подводница" изравняваше. Победният гол в срещата отбеляза Александър Сьорлот, който се разписа в 97-ата минута.

С успеха Виляреал събра 48 точки и е 8-и, докато Севиля е 12-ти с 41 пункта.

В 14-ата минута Виляреал можеше да стигне до гол. Домакините изпълниха късо корнер и центрирането в наказателното поле намери Александър Сьорлот. Нападателят обаче прати удара си точно над напречната греда.

Алавес - Жирона 2:2 в мач от Ла Лига

Жирона направи грешка в битката за сребърните медали

Каталунците допуснаха късно изравняване от Алавес

11 минути след това Кико Фемения игра с ръка в пеналтерията и Севиля получи дузпа. Зад топката застана Юсеф Ен Несири и той отбеляза в десния ъгъл, въпреки че Филип Йоргенсен уцели ъгъла.

Радостта на гостите бе кратка, след като в 30-ата минута Сьорлот засече центриране на Хорхе Куенка, за да изравни резултата.

Една минута преди края на първата част Ен Несири вкара втория си гол в срещата. Хесус Навас подаде към мароканския национал, а той от близко разстояние прати топката в мрежата с глава.

В началото на втората част "жълтата подводница" можеше отново да стигне до равенството. Ориан Ниланд обаче спаси удара на Алекс Баена. Малко след това и Куенка се отчете с пропуск.

В 67-ата минута Сьорлот бе близо до второто си попадение в двубоя. Той стреля от границата на наказателното поле, но опитът му премина покрай десния страничен стълб.

Шест минути преди края на редовното време на мача Виляреал логично изравни. Рамон Терац изведе Йерсон Москера, а той с удар от пеналтерията преодоля Ниланд.

В 85-ата минута Ен Несири можеше да оформи хеттрика си. Изпълнението му с глава обаче бе неточно.

Две минути след това Севиля получи наказателен удар заради игра с ръка на футболист на "жълтата подводница". След намесата на ВАР главният съдия Исидро Диас де Мера промени решението си и до 11-метров наказателен удар не се стигна.

В добавеното време на двубоя Виляреал отбеляза трети гол, който обаче бе отменен от ВАР заради засада.

Все пак в 97-ата минута домакините стигнаха до победата. Баена центрира, а с изстрел с глава Сьорлот вкара второто си попадение в двубоя.

Майорка - Лас Палмас 1:0 в мач от Ла Лига