Реал (Мадрид) победи убедително Осасуна с 4:2 при гостуването си в 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с гол на Винисиус още в 4-тата минута. Тогава той отне топката от централния защитник Алехандро Катена и след това с лекота преодоля вратаря Ерера за 1:0.

Домакините обаче изравниха само три минути по-късно, като Хорхе Ерандо подаде на Анте Будимир, който вкара с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата.

Дани Карвахал бързо възстанови преднината на Реал (Мадрид) в 18-ата минута след асистенция на Федерико Валверде.

В 41-вата минута вратарят на мадридчани Лунин направи страхотно спасяване при изстрел на Хосе Мануел Арнаис.

В 61-вата минута Брахим Диас направи резултата 3:1 за Реал (Мадрид), с което на практика реши мача. Едва 3 минути по-късно Винисиус вкара второто си попадение в мача след солова атака.

Бразилецът се размина с хеттрик в 68-ата, когато се озова в същото положение като при четвъртия гол, но този път пропусна.

В добавеното време на мача Икер Миньос получи пас от Хесус Аресо и вкара второ попадение за домакините, с което оформи крайния резултата за 4:2.

Реал Мадрид вече има 10 точки аванс пред Жирона на върха на класирането, но и мач повече от каталунците.