Марсилия постигна категорична победа над Виляреал с 4:0 в среща от осминафиналите на турнира Лига Европа.

Мачът се разви повече от отлично за домакините, които в 23-ата минута откриха резултата с гол на Жордан Верету. Жонатан Клаус центрира в наказателното поле на Виляреал, където Жордан Верету с глава вкара топката във вратата на Пепе Рейна.

Виляреал сами направиха ситуацията си още по-трудна, след като Йерсон Москера си отбеляза автогол в 28-ата минута, с което резултата стана 2:0.

В 39-ата минута настъпи и интересен момент на терена. Исмайла Сар падна в наказателното поле на Виляреал след съприкосновение с играч на гостите, но съдията първоначално не свири дузпа, а пусна играта. След намесата на ВАР, Сердар Гозюбюк посочи бялата точка.

И така в 42-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара от дузпа, а след това беше точен и в 59 минута, вкарвайки за 4:0, с което подпечатва и категоричния успех на домакините.

От 62-ата минута пък отборът на Виляреал остана с човек по-малко, след като Алберто Морено получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена.