90+7′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Дойче Банк Парк", гр. Франкфурт Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Белгия - Словакия 0:1 в мач от група Е на Евро 2024

Шок на "Дойче Банк Арена" във Франкфурт! Словакия постави Белгия на колене

Иван Шранц отбеляза единствения гол в мача

86′

ГОООООООООООООООООООООЛ! 1:1!! ЛУКАКУ!!! НЕ! НЯМА ГОЛ! РЕФЕРЪТ ГО ОТМЕНИ! Малко преди края на мача Лукаку за втори път прати топката в мрежата, но и този гол беше отменен. Люис Опенда направи страхотен пробив по лявото крило, за да сервира прекрасно подаване към Лукаку, но след намесата на ВАР се оказа, че Опенда е поел топката с ръка и попадението беше отменено.

Снимка 669992

Източник: Gettyimages

76′

Жълт картон за Юри Тилеманс.

75′

Остава четвърт час до края. Белгия всячески опита да намери път към вратата на Словакия, но всички опити се оказват неуспешни.

Снимка 669994

62′

БАКАЙОКО! Белгия беше много близо до изравняването на резултата в 62-рата минута, когато Бакайоко получи топката в наказателното поле и стреля, но защитникът Ханцко успя да изчисти от голлинията. Самоотвержената намеса на бранителя доведе до неприятен сблъсък с негов съотборник и се наложи влизане на медицинския екип.

56′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ! В 56-ата минута Ромелу Лукаку вкара топката в мрежата и хвърли белгийците в екстаз, но се оказа, че нападателят се е намирал в положение на засада при подаването към него от Онана.

Снимка 669986

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+3′

ПОЧИВКА!

40′

КАСТЕЛС! Вратарят на Белгия направи едно от най-добрите спасявания до този момент на Евро 2024. Куцка напредна по дясното крило и центрира опасно в наказателното поле на "червените дяволи", а Лукаш Хараслин стреля от воле, за да предизвика брилянтната намеса на Коен Кастелс. Невероятно спасяване с една ръка!

36′

Десет минути преди паузата Де Бройне центрира от корнер, а Онана нанесе точен удар с глава, но той беше твърде слаб и не представляваше проблем за Дубравка.

Снимка 669987

30′

Мангала получи първия жълт картон в мача.

21′

В средата на първата част словаците сгрешиха при разиграването на топката в защита и Дубравка подари кълбото на Леандро Тросар, който се опита намери опразнената врата от 30 метра, но ударът му мина над напречната греда.

7′

ГОООООООООООЛ! 0:1!! ШРАНЦ! В 7-ата минута играчите на Белгия допуснаха грешка при изнасянето на топката и бяха наказани. Иван Шранц се възползва и подаде към Боженик, който стреля, но вратарят Кастелс успя да спаси, топката обаче се върна в Шранц, който технично разпечата вратата на "червените дяволи".

Снимка 669984

3′

Още в третата минута на мача станахме свидетели на изключително чиста ситуация пред вратата на Словакия. Жереми Доку блесна с изключителен рейд от центъра на терена и стигна до наказателното поле на символичните гости. Топката беше доставена в наказателното поле, където Ромелу Лукаку имаше страхотен шанс да открие резултата от близка дистанция, но ударът му беше спасен от Дубравка.

Снимка 669983

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 669972

1. Коен Кастелс 1. Мартин Дубравка
21. Тимоти Кастан 2. Петер Пекарик
2. Зено Дебаст 14. Милан Шкриняр (капитан)
25. Себастиан Коша

Фаворитът в група Е на Евро 2024 Белгия има наглед лесна задача на старта на турнира. "Червените дяволи" се изправят срещу Словакия, двубоят ще се играе днес от 19:00 часа, във Франкфурт.

От години очакванията към белгийците са огромни, но те така и не съумяват да ги оправдаят. На последните две европейски първенства съставът отпада на четвъртфинали, което исторически е най-доброто представяне на страната, но предвид страхотните футболисти, с които разполага, това се смята за провал.

Белгия спечели групата си в квалификациите. Възпитаниците на Доменико Тедеско триумфираха в шест от осемте си мача, без да допуснат загуба. Големи надежди се възлагат на опитните Кевин де Бройне и Ромелу Лукаку, като много се очаква и от младите Жереми Доку и Амаду Онана.

Словакия пък е сред аутсайдерите на турнира в Германия. За тях това е трето поредно първенство, като на последното не излязоха от групата. Отборът изигра отлични квалификации, в които загуби само от Португалия и остана на втора позиция в групата, изоставайки само от "мореплавателите". През пролетта селекционерът Франческо Калцона водеше и Наполи. Сред основните футболисти в тима са Милан Шкриняр, Станислав Лоботка и Давид Ханцко.

Главен съдия на двубоя ще бъде Халил Умут Мелер.