Словения и Дания завършиха 1:1 в оспорван сблъсък от Група "С". Двата отбора си разделиха по-две силни полувремена.

През първото Дания основно диктуваше събитията, докато през второто словенците значително подобриха представянето си.

Първият гол в срещата отбеляза "Датския динамит" в лицето на Кристиан Ериксен, разписвайки се в 17-ата минута, с което футболистите в червено се оттеглиха на полувремето с гол преднина. Във второто полувреме паритетът беше възстановен в 76-та минута с попадение на Ерик Янза.

Снимка 669763

Макар отборът на Дания да доминираше от началото на двубоя, словенците пропуснаха добра ситуация в 15-ата минута, когато топката се озова във Бенямин Шешко, той овладя и нанесе мощен изстрел покрай вратата на Каспер Шмайхел.

Две минути по-късно Дания наказа своя съперник! Три години след сърдечния арест Кристиан Ериксен ознаменува по специален начин завръщането си на европейско първенство, тъй като изведе съотборниците си напред в резултата. В 17-ата минута При центриране отдясно в наказателното поле Йонас Винд отклони топката към звездата на тима, а той с елегантно изпълнение матира Ян Облак.

Снимка 669768

През второто полувреме последва импулс в редиците на Словения. Символичните домакини се втурнаха в атака и при разбъркване в наказателното поле на Дания Андраж Шпорар се строполи на земята след сблъсък с бранител. Словенците претендираха за дузпа, но реферът Сандро Шерер в комуникация със асистентите на ВАР реши да не отсъжда наказателен удар.

Въпреки спада на темпото през второто полувреме "датския динамит" бе близо да удвои аванса си, сварвайки неподготвена словенската защита. В 64-ата минута ри пробив отляво играч на Дания центрира остро в наказателното поле, където Расмус Хойлунд засече топката, ала Ян Облак се отличи с качествена намеса.

Снимка 669764

Словенците моментално се съвзеха и три минути по-късно организираха прекрасна атака, в която Гнезда Черин се пласира умело на точката на дузпата, за да отправи корав удар, профучал покрай десния страничен стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

На фона на показаното на терена в рамките на второто полувреме, словенците напълно закономерно се добраха до изравнително попадение в 76-ата минута. Първо нападателят Бенямин Шешко изстреля снаряд от границата на наказателното поле, който рикошира в деснята греда и излезе в ъглов удар. Словенците изпълниха корнера, топката достигна до Ерик Янза, чийто изстрел разпъна мрежата на Каспер Шмайхел за 1:1.

Словения - Дания 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът стартира в 19:00