Реал (Мадрид) продължава да крачи уверено крачка към титлата в Испания. Кралският клуб тресна с 4:1 гостуващия Виляреал.

Джуд Белингам откри резултата с дежурния си гол през сезона в 25-ата минута, а малко преди почивката Родриго удвои преднината на Реал.

Снимка 646498

В 54-та минута "жълтата подводница" върна един гол чрез Хосе Луис Миралес, но десет минути след това Браим Диас направи 3:1. Крайното 4:1 беше оформено от Лука Модрич, който се разписа 4 минути преди края.

С победата играчите на Карло Анчелоти се изкачиха на върха в Ла Лига. "Лос бланкос" събраха 42 точки, с една повече от Жирона. Сензацията в Ла Лига обаче има мач по-малко. Реал обаче вече има 7 точки в аванс пред големия си съперник и конкурент Барселона. Виляреал заема 14-то място с 16 пункта.