Атлетико Мадрид се наложи над Виляреал с 2:1 като гост на "Естадио де ла Серамика" в мач от 30-ия кръг в испанската Ла Лига.

Атлетико Мадрид се завърна в топ 4 след този успех, като воденият от Диего Симеоне тим вече има 58 точки и изпревари Атлетик Билбао, който е в 56 точки във временното класиране в Ла Лига, докато Виляреал е на 9-та позиция с 39 точки.

Снимка 659509

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, който даде резултат в 9-ата минута, когато Атлетико Мадрид излезе напред в резултата. Родриго Рикелме центрира топката от корнер на първа греда, където Аксел Витсел засече с глава и реализира.

Родриго Рикелме можеше да удвои преднината на своя тим в 38-ата минута, когато отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Йоргенсен.

Виляреал започна ударно второто полувреме и закономерно възстанови равенството. В 50-ата минута Жерар Морено проби в наказателното поле на Атлети и отклони към Александър Сьорлот, който си нагласи топката на левия крак и шутира към долния десен ъгъл, не оставяйки шансове на Облак да отрази.

Диего Симеоне отказа коментар по темата "Жоао Феликс"

Португалецът ще се върне на "Метрополитано" при тостувенето на Барселона на Атлетико

В ответната атака Атлетико Мадрид успя да вкара втори гол, с който си осигури крайния успех. Футболистите на "дюшекчиите" разиграваха необезпокоявани в последната третина от терена, когато Сесар Аспиликуета чукна топката към Саул Нигес, който с много премерен удар парти топката покрай десния страничен стълб и реализира в 87-ата минута.