Виляреал постигна убедителна победа с 3:0 като домакин на Райо Валекано в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Така "жълтата подводница" продължава да мечтае за място в евротурнирите през следващия сезон. Два гола за победителите отбеляза Александър Сьорлот, а един добави Йерсон Москера. Така съставът воден от Марселино Гарсия Торал събра 45 точки и излезе на 9-ото място във временното класиране, докато "светкавиците" са 15-и с 34 точки на сметката си.

На "Естадио де Ла Серамика" домакините поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Александър Сьорлот достигна до топката в наказателното поле и я насочи перфектно в долния ляв ъгъл за 1:0.

След половин час игра норвежецът вкара втори гол, разписвайки се след добавка. След преразглеждане с ВАР обаче, голът не бе зачетен заради засада.

Точно преди изтичането на 70 минути игра "жълтата подводница" удвои! Йерсон Москера бе позициониран добре и с глава засече центрираната от Алекс Баена топка, за да я прати в мрежата на мадридчани.

В 74-ата минута Баена се отличи с още една асистенция, като този път успя да намери Сьорлот в наказателното поле. Нападателят с много добър удар не остави шансове на Столе Димитриевски и оформи крайния резултат в мача.

Атлетик (Билбао) - Виляреал 1:1 в мач от Ла Лига

Равенство у дома отдалечи Атлетик (Билбао) от място в зона "Шампионска лига"