Новият носител на Купата на Испания Атлетик (Билбао) завърши наравно 1:1 срещу Виляреал на "Сан Мамес" в среща от 31-вия кръг на Ла Лига. С това равенство баските изпуснаха две точки в борбата за място в Шампионската лига. Ойхан Сансет изведе "лъвовете" напред в 66-ата минута, а Даниел Парехо възстанови равенството от дузпа в петата минута на добавеното време. През първото полувреме гостите бяха изпуснали друг наказателен удар, През цялата втора част баските играха с човек повече.

Двубоят започна по-добре за "жълтата подводница", след като отборът получи право да изпълни дузпа в 11-тата минута. Жерард Морено обаче уцели гредата и така пропиля този шанс за гол.

Минута след почивката Санти Комесаня от Виляреал беше изгонен за втори жълт картон, което трябваше да даде предимство на Атлетик. Това се случи и в 66-ата Сансет вкара за 1:0.

Отборът воден от Ернесто Валверде обаче не успя да задържи преднината, защото в добавеното време ВАР сигнализира на главния съдия Куадра Фернандес да изгледа повторение на ситуация в наказателното поле на домакините, която той първоначално подмина. В крайна сметка арбитърът прецени, че има основания за дузпа и посочи бялата точка. Парехо показа хладнокръвие и не даде шанс на вратаря за крайното 1:1.

Атлетик (Билбао) - Майорка 2:1, след дузпи, във финал за Купата на Краля