Шампионът на Испания Реал (Мадрид) завърши наравно 0:0 срещу Бетис на "Сантиаго Бернабеу" в мач от заключителния 38-и кръг на Ла Лига. Двубоят бе последен пред домакинска публика за германския полузащитник на "Кралския клуб" Тони Кроос.

Постигналият всичко 34-годишен халф взе решение да прекрати кариерата си, като с екипа на "белите" му остава само да играе във финала на Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд) след седмица. След това той ще приключи с участието си на Европейското първенство, на което Германия е домакин.

"Белите" заиграха офанзивно още от началото и в 9-ата минута Карвахал пропусна първата чиста възможност след подаване на Винисиус. Пет по-късно Жуниор изведе и Родриго, но и той не уцели вратата.

В 15-ата самият Вини Жуниор се оказа сам срещу вратаря, но топката му беше избита. Последва добавка на Менди, но пред голлинията Сократис изчисти.

Бразилският нападател на Реал беше на крачка от атрактивно попадение с пета в 35-ата, след като вратарят спаси.

Чак в 37-ата гостите напомниха за себе си. Тогава Белерин се оказа непокрит в наказателното поле, но той не успя да насочи кълбото в мрежата с глава.

Две минути по-късно тимът на Бетис успя да вкара топката в мрежата. Това стори Джони след избиване от страна на Куртоа право в него. Последва обаче намеса на ВАР, откъдето изчислиха, че Марк Рока с малко е бил в засада при центрирането от фала при атаката. Точно халфът посегна да засече с глава, което автоматично означава, че той влияеше на играта. По тази причина попадението не беше зачетено.

Изненадващо или не, гостуващият отбор продължи да бъде по-опасен и в 51-вата Куртоа "извади" отличен шут на Айосе Перес, който летеше към мрежата му.

Губещият се до момента Белингам отправи "бомба" към вратаря на Бетис в 56-ата, като той успя да парира.

След три минути безгрешният досега Виейтес увисна при центриране от корнер, но пък Белерин съумя да спаси мрежата на Бетис.

Последва бърза контраатака на "вердибланкос" в 60-ата, при която капитанът им Хуан Миранда успя да шутира по диагонала. Куртоа показа класа и спаси сигурен гол.

След малко повече от час игра Анчелоти пусна в игра третия вратар Кепа Арисабалага, за да се сбогува и той с местните фенове, защото едва ли ще бъде откупен от Челси. Веднага след влизането си той допусна гол, който също не беше признат заради засада - в случая на Вилиан Жозе.