90+4′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен Зрители: 53 333
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Румъния - Украйна 3:0 в мач от група E на Евро 2024

Румъния се подигра с фаворизираните украинци, сътворявайки първата голяма изненада на Евро 2024!

Страхотен мач за северните ни съседи и класически успех с 3:0

90′

ГРЕДА! В самия край украинците можеха да направят загубата си по-почетна, но изстрел на резервата Яремчук срещна напречната греда. Изстрел на Мудрик пък бе спасен от Ница.

89′
Снимка 669955

87′

Николае Станчиу напуска терена, за да обере овациите на феновете. Вместо него влиза Богдан Раковичан.

83′

Руслан Малиновский влиза на терена, за да доиграе оставащите мигове от двубоя вместо Судаков.

80′
Снимка 669954

79′

Разван Марин получава жълт картон.

77′

Адриан Рус влиза на терена, а Мариус Марин ще бъде заменен.

76′

Денис Драгуш ще бъде заменен, а оставащите минути са за Джордже Пушкаш.

75′

Украйна отправи първия си точен удар в мача едва в 75-ата минута, когато Судаков реши да пробва късмета си от над 20 метра. Флорин Ница внимаваше и с атрактивното си спасяване получи аплодисментите на своите сънародници.

73′
Снимка 669953

72′

Срещата временно беше забавена в 72-ата минута заради изскочил румънски фен на терена. Под бурните подкани на феновете, той беше пожален от местната полиция и вместо арестуван, беше върнат на трибуните.

72′

Имащият картон Конопля бива заменен от Тимчук.

67′

Конопля получава първия жълт картон в срещата.

62′

Андрий Ярмоленко ще трябва да обръща мача за украинците, като е призован да замени Циганков.

Снимка 669952

62′

Микола Шарапенко напуска терена, а вместо него ще видим Роман Яремчук.

62′

Володимир Бражко влиза в игра за сметка на Тарас Степаненко в опит да се заздрави халфовата линия на украинците.

61′

Денис Ман напуска терена, а на негово място ще видим Валентин Михайла.

Снимка 669951

61′

Янис Хаджи влиза в игра, а замененият е Флоринел Коман.

55′

ГООЛ ЗА РУМЪНИЯ! ДРАГУШ! 3:0! Като истински хищници, надушили слабостта на своя опонент, румънците набързо решиха всичко в този мач с трети гол. Класиката дойде след статична ситуация, при която Денис Ман навлезе с много класа в наказателното поле на съперника и поднесе на тепсия за Денис Драгуш, който пред голлинията нямаше как да сбърка за унищожителното вече 3:0!

Снимка 669950

52′

ГООЛ ЗА РУМЪНИЯ! 2:0! РАЗВАН МАРИН! Украинците логично започнаха по-агресивно втората част. Явно обаче работата между отделните звена в селекцията на Серхий Ребров не функционираше в необходимия синхрон, тъй като Румъния ги наказа с гол още при първата си по-сериозна контраатака за вторите 45 минути. В 52-ата изчистена топка при точно такава акция стигна до краката на Разван Марин, който от далечна дистанция, силно по земя, свари неподготвен Лунин, за да подлуди за втори път хилядите румънски фенове на "Алианц Арена".

47′
Снимка 669921

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 669922

42′

ЗА МАЛКО ГОЛ ОТ КОРНЕР! Следобедът за Андрий Лунин можеше да се превърне в ужасяващ, след като в 42-ата минута голмайсторът Станчиу без малко не го наказа директно от корнер. Стражът бе напуснал своята позиция пред голлинията и само навременната му поправителна намеса го избави от сериозен срам.

40′

МАН! Румъния беше близо да удвои своята преднина след още едно прекрасно изпълнение на изстрел извън наказателното поле. Денис Ман завъртя прекрасно коженото кълбо, но то премина изключително близо до десния ъгъл на Лунин.

38′

ДРАГУШИН! Румънското щастие можеше да бъде помрачено в 38-ата минута, когато бранителят на Тотнъм - Драгушин, така изчисти опасно центриране на Зинченко, че без малко не го запрати в собствената си мрежа.

Снимка 669923

34′

След инкасираното попадение украинците преживяха няколко кризисни минути, през които панически чистеха топката колкото се може по-далеч от тяхното наказателно поле.

27′

ГООЛ ЗА РУМЪНИЯ!!1:0! СТАНЧИУ! За да се стигне до гол в подобен род здрави битки, трябваше грешка. Е, такава се случи в 27-ата минута, когато северните ни съседи поведоха в резултата. Вратарят на Реал (Мадрид) - Андрий Лунин, сбърка фатално една върната към него топка, пращайки я в краката на Денис Ман. Звездата на Парма се огледа хубаво и видя своя капитан Станчиу, който с прецизен изстрел от 21 метра, и със скорост 119 км/ч, запрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на украинците.

Снимка 669928

24′
Снимка 669917

22′

Липсата на достатъчно прецизни атаки принуди хора като Артьом Добвик да търсят късмета си с далечни изстрели. Звездата на Жирона обаче не бе достатъчно точен.

17′

Постепенно играта придоби позиционен оттенък, двата тима се отказаха от търсенето на директния подход и всяка една атака се изпипваше с максимален брой докосвания. Понякога дори и "паразитни" такива.

9′
Снимка 669913

8′

Двата тима определено разчитаха на директен футбол, тъй като в осмата минута съставите си размениха по една опасна атака. Първо Циганков не съумя да достигне до изстрел от границата на наказателното поле. От другата страна Коман имаше цялото време на света, за да нагласи своя шут, ала той попадна лесно в ръцете на Лунин.

4′

Първата по-добра атака в мача дойде от селекцията на Едуард Йорданеску. Андрей Рациу метна извеждащ пас за включилия се от центъра Разван Марин, но Андрей Лунин следеше добре ситуацията и пресече в точния момент.

2′

Румънците опитаха да стартират амбицирано с оглед невероятната подкрепа, която получаваха от трибуните на "Алианц Арена". Украинците обаче веднага завзеха центъра на терена и бяха тимът, държащ коженото кълбо в по-дълъг период от игровото време.

1′