Турнир: Контроли Стадион: "Далга Арена", гр. Баку (Азербайджан) Зрители:
90+5′

Край на мача!

90+4′

Танзания за малко да изравни, когато Мвайкенда стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Митов.

89′

В заключителните минути на мача африканският тим натисна българския отбор и се виждаше, че търсеше равенството на всяка цена.

78′

Мартин Минчев намери Алекс Колев, който успя да отклони топката с глава, а тя попадна право в ръцете на Квеси Кавава.

67′

М'Момбва опита късмета си, стреляйки от дистанция в 67-ата минута, но топката намери ръцете на Димитър Митов, за който този изстрел не представляваше проблем.

58′

България успя да организира хубава атака и Илия Груев стреля от дъгата на наказателното поле на Танзания, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Квеси Кавава.

Снимка 658378

Източник: startphoto.bg

54′

Отборът на Танзания реагира веднага и след грешка на Алекс Петков топката бе отнета от Салум, който стреля сам срещу Димитър Митов, но ударът му беше над напречната греда.

52′

ГОООЛ!! Кирил Десподов отбеляза. Той стреля от фал, от около 20 метра дистанция. Десподов показа майсторство и успя да насочи топката в горния десен ъгъл. Тя влезе право във вратата на танзанийците, след като срещна напречната греда.

Снимка 658385

45′

Начало на втората част!

Снимка 658380

45+5′

Край на първото полувреме!

45+3′

В добавеното време на първата част лъвовете организираха прекрасни атаки. Първо, Валентин Антов центрира в наказателното поле на Танзания, където Ивайло Чочев стреля с глава, но Квеси Кавава успя да избие. Няколко секунди по-късно Ивайло Чочев отново засече топката след изпълнен корнер от Кирил Десподов, но Кавава отново внимаваше.

43′

Отново Танзания с много опасна атака. Кибу Денис подаде към Алракия, който преодоля Георги Русев и Йоан Стоянов и шутира към Многа, който беше на празна врата. Намесата на Виктор Попов обаче предотврати евентуален гол.

30′

Вратарят на Танзания Айши Манула получи контузия и това наложи принудителна смяна. На негово място влиза Квеси Кавава.

26′

Първото опасно положение и за България е факт! Кирил Десподов центрира в наказателното поле, където Георги Русев стреля с глава, но вратарят на Танзания Манула се справи и улови топката в ръце.

Снимка 658368

18′

Кибу Денис отново опита късмета си. Този път обаче топката профучава високо над вратата.

Снимка 658366

15′

Първата опасна атака е организирана от Танзания! Кибу Денис проби хубаво към вратата на България, след като успя да надбяга централните ни бранители Алекс Петков и Валентин Антов. Ударът му обаче срещна гредата за късмет на лъвовете.

10′

През първите десетина минути българите натиснаха съперника, но до опасна ситуация не се стигна.

1′

24. Станислав Иванов 23. Старкие

Националните отбори на България и Танзания се изправят един срещу друг в контролна среща от мини-турнира FIFA Series.

"Трикольорите" получиха официална покана от световната футболна федерация да се включат в дебютното издание на новия проект, противопоставящ представители на различни конфедерации от целия свят в приятелски мини-турнири. Историческото първо състезание FIFA Series ще се проведе в столицата на Азербайджан - Баку, а освен домакините, нашите "лъвове" и танзанийците, участие ще вземе и Монголия.

Националите опитаха терена преди сблъсъка с Танзания

"Лъвовете" са считани за фаворит

Националният селекционер Илиан Илиев не изненадва с избора си на футболисти. За първи път под негово ръководство ще играе бившият капитан на "трикольорите" - Георги Костадинов, който в момента е ключов играч на кипърския АПОЕЛ.

От сметките на държавния тим отпадна Иван Турицов. Бранителят на ЦСКА получи травма в последния шампионатен двубой на "армейците" срещу Ботев (Пд) и се наложи по спешност в състава да бъде извикан защитникът на Пирин - Андрей Йорданов.

Любопитно е, че звездите на Танзания ще напуснат лагера на своя отбор веднага след срещата. Общо девет от африканците ще бъдат освободени за втория мач на Танзания в Баку - срещу Монголия на 25 март, заради клубни ангажименти в ШЛ на Африка. Така след сблъсъка с "лъвовете" групата на танзанийците ще намалее от 23 на 14 футболисти.

Последната среща на България с тим от Африка беше през 2010 година - 1:1 с ЮАР в контрола. Българският гол тогава реализира Валери Божинов. Точно 20 години пък изминаха от последната ни победа над африканци - 3:0 над Камерун в София през 2004 година.

Илиан Илиев: Запознати сме как можем да реагираме при всяка ситуация