Еспаньол се наложи над останалия с девет души тим на Атлетико (Мадрид) с 2:1 като гост и излезе на трето място във временното класиране с 33 точки, на точка от съгражданите от Барселона, които по-късно тази вечер приемат лидера Реал (Мадрид) в голямото дерби на Примера дивисион.

Звездата на "дюшекчиите" Серхио Агуеро бе изгонен от терена в 29-ата минута за ритане на Марк Торехон. Въпреки това домакините поведоха в резултата след чудесно изпълнение на свободен удар от страна на Симао Саброса в 37-ата минута. Щатният голмайстор на гостите Раул Тамудо изравни в 52-ата минута, а само след още три минути Атлетико остана с 9 души, след като Мариано Перния получи втори жълт и респективно червен картон.

Възпитаниците на Хавиер Агире дълго време удържаха ремито макар и с двама души по-малко. Все пак обаче тимът от град Барселона стигна до успеха шест минути преди края, когато Луис Гарсия бе точен след подаване на Иван де ла Пеня.

Виляреал изненадващо не успя да преодолее скромния тим на Рекреативо, завършвайки наравно 1:1. Хавиер Камуняс изведе гостите напред в 37-ата минута, а Нихат Кахведжъ изравни буквално в следващата атака. През втората част "жълтата подводница" осъществи тотален натиск. В игра влезе още един нападател - Йон Дал Томасон. Така или иначе Виляреал не успя да стигне до победата и изпусна възможността да се изкачи трето място, оставайки четвърти.

Ла Коруня взе три точки при гостуването си на Леванте след успех с минималното 1:0. Осасуна надделя у дома над Майорка с 3:1 и събра 30 точки в актива си. В друга среща Валядолид и Бетис не успяха да си вкарат попадения и завършиха 0:0.