Севиля направи важна крачка към оцеляването в Ла Лига, след като спечели с 1:0 срещу Атлетико (Мадрид) на "Рамон Санчес Писхуан" в мача от 24-ия кръг на испанския шампионат.

Андалусийци записаха едва втора победа като домакин от началото на първенството. Единственото попадение в двубоя реализира Исаак Ромеро още през първото полувреме.

Освен загубата, другата неприятна новина за Атлетико (Мадрид) е контузията на Алваро Мората в края на първата част.

Алавес - Виляреал 1:1 в мач от Ла Лига

Алавес и Виляреал не излъчиха победител в интригуващ мач от Ла Лига

Ето как се разви двубоят

Първият точен удар в мача бе на сметката на Севиля, като в 6-ата минута Хесус Навас пробва късмета си от дистанция, но Ян Облак спаси. Десетина минути по-късно испанският ветеран отново тества вратаря на Атлетико с далечен шут, избит с мъка в корнер. От последвалия корнер обаче Лукас Окампос успя да отклони с глава към Исaак Ромеро, който изпревари Облак и Коке и с глава чукна топката в мрежата на гостите - 1:0, като отбеляза 3-тия си гол в Ла Лига. Aтлети опита да отговори веднага с далечен шут на Марио Ермосо, който се опита да прехвърли излезлия напред вратар на Севиля Йорян Ниланд, но не успя да уцели вратата.

По-добрата игра на домакините продължи и те пропуснаха много чист шанс да удвоят аванса си. В 23-тата минута след грешка в защитата на Атлетико Оливер Торес центрира меко към голмайстора Исаак Ромеро, който обаче от непосредствена близост направи голям пропуск и с глава стреля в тялото на Облак. Буквално в следващата атака пък Самуел Лино отправи опасен далечен изстрел, минал на сантиметри от вратата на Севиля. В 27-ата минута Севиля отново бе много близо до второ попадение, като голмайсторът Ромеро получи отличен извеждащ пас от Окампос и напредна, като със силен шут с десния крак нацели напречната греда на Облак.

Мечтата на Жирона умря на "Бернабеу"! Реал (Мадрид) разби каталунците с 4:0

"Кралете" не оставиха никакво съмнение кой е по-класният отбор

Поредното положение за андалусийците дойде десетина минути по-късно, когато след добра контра Ромеро изведе Оливер Торес очи в очи с Облак, но той стреля в ръцете на стража на Атлетико. В 42-рата минута пък се стигна до най-чистото положение за "дюшекчиите", при което Алваро Мората остана сам срещу Ниланд, но стреля право в тялото на норвежеца. В самия край на полувремето испанският национал получи контузия в коляното, започна да куца и не продължи мача, като камерите показаха как нападателят плаче на скамейката. Последното интересно положение през първата част бе опасен удар на Лино пред вратата на Севиля, който бе блокиран.

В 58-ата минута пък попадение на Лукас Окампос бе отменено заради засада. Минута по-късно Исаак Ромеро тества Облак с удар от дистанция, който бе отразен от словенския страж. В 69-ата минута домакините направиха поредната си добра атака Ромеро сякаш бе изблъскан в наказателното поле на Атлети, но дузпа не бе отсъдена. Последва и нов неточен удар на Гризман от добра позиция. До края на срещата гостите опитаха хаотичен натиск, но така и не успяха да създадат повече чисти положения пред вратата на Севиля и домакините се поздравиха с дълго чаканата победа вкъщи.

Хетафе - Селта 3:2 мач от Ла Лига