Отборът на Барселона постигна най-бляскавата си победа от началото на сезона в Ла Лига. Младата селекция на Шави потвърди впечатленията за възход в представянето си и спечели дербито срещу Атлетико (Мадрид). "Блаугранас" бяха пълнен доминант и взеха своето на "Сивитас Метрополитано" с 3:0.

По този начин Барса си върна второто място в шампионата, надминавайки приятната изненада Жирона. Атлетико (Мадрид) вече сериозно трепери за бъдещето си, тъй като беше изместен от четвъртата позиция. На нея намираме Атлетик (Билбао).

Атлетик Билбао - Алавес 2:0 в мач от Ла Лига

Атлетик Билбао се справи с Алавес

Вижте подробности от мача

Гостите поведоха в 38-ата минута чрез Жоао Феликс. За ужас на феновете на Атлети, португалецът отново имаше сладката възможност да ги разочарова. Всичко започна от пробив на Гюндоган, продължил с пас за Левандовски. Полякът видя много добре включването на Феликс, а №14 просто чукна кълбото към мрежата на Облак.

До паузата Шави изпусна своите нерви след спор със съдията и в рамките на 90 секунди получи два жълти картона.

Второто полувреме се откри с много красиво попадение на Левандовски. Родриго Де Пол се провали при опита за изнасяне на топката, а оттам Рафиня комбинира светкавично с поляка. А той, като голям №9, не се притесни от сложната позиция, в която се намираше, а с фамозен удар покачи до 0:2.

Но това не беше всичко от 35-годишната звезда, който асистира за втори път в 65-ата. При тази ситуация Роберт беше разменил ролите си с Фермин и центрира за младока, вкарал много класно с глава за класиката.

До края Атлети нямаше необходимата мотивация, за да търси нещо от този мач. Веднъж се откри шанс за почетно попадение, като още при 0:2, Тер Стеген блесна с фундаментална намеса след шут на Маркос Йоренте.

В даденото от рефера продължение Нахуел Молина получи директен червен картон заради непозволено спиране на откъсващия се Виктор Роке.

Райо Валекано - Бетис 2:0 в мач от Ла Лига