Атлетико (Мадрид) постигна ценен успех срещу Бетис с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Автогол на Руи Силва и попадение на Алваро Мората осигуриха спокойствие в отбора на "дюшекчиите" още през първото полувреме. Уилям Карвальо отбеляза за Бетис в 62-ата минута, но това бе и последното попадение в срещата.

Още в 8-ата минута падна първия гол. Атлетико поведе, но след автогол. Руи Силва прати топката в собствената си врата.

В 28-ата минута домакините можеха да поведат с 2:0, след като получиха дузпа след намесата на ВАР след нарушение срещу Алваро Мората. Нападателят застана зад топката, но Силва успя да спаси.

В 44-ата минута Мората се реваншира и все пак отбеляза за 2:0, след като бе точен от близко разстояние.

В 62-ата минута Уилям Карвальо вкара фантастичен гол от далечно разстояние, като изпрати топката в горния ляв ъгъл и намали изоставането на Бетис с 2:1.

В 79-ата минута вратарят на Атлетико спаси трите точки за тима си. Гуидо Родригес стреля от границата на наказателното, но Облак успя да избие топката в гредата.