Левски е волейболният шампион на България след победа срещу ЦСКА с 3:1 гейма (23:25, 25:19, 25:20, 25:21). Така "Сините" спечелиха финалната серия с 3:0 победи. Първите две срещи завършиха 3:2 и 3:1 за отбора на Николай Желязков.

Възпитаниците на Желязков спечелиха първата си титла от 15 години насам, като това е огромен успех за клуба.

Срещата в зала "Левски София" се проведе пред пълни трибуни. Мачът започна по-силно за "червените", които поведоха с 5:1 точки. След това "сините" успяха да изравнят за 10:10. Но тима на Александър Попов отново заигра на малко по-високо ниво и затвори първия гейм с 25:23.

Още в началото на втория гейм Левски поведе, като в хода на цялата част "сините" поддържаха разликата и следователно успяха да спечелят доста по-лесен гейм.

Третата част се оказа решаваща за изхода на двубоя. Геймът започна равностойно, като нито един от тимовете не можеше да се откъсне. Силна серия на сервис от Владимир Гърков в края на гейма се оказа ключова за победата с 25:20.

В четвъртия гейм Левски поведе с 3:0 точки. ЦСКА на моменти се доближаваше на само една от съперника си, но така и не стигна до водачеството нито веднъж и така Левски триумфира за първи път от 2009 година.