Турнир: Европейски първенства Стадион: "РайнЕнергищадион" гр. Кьолн Зрители:

Четири минути добавено време.

87′

Удар на Джак Хендри, Ян Зомер спасява.

83′

Още един отменен гол за Швейцария! Този път Брийл Емболо изпрати топката във вратата на Шотландия, но попадението му не бе зачетено, защото нападателят бе в положение на засада.

79′

Били Гилмор отстъпи мястото си на терена на Кени МакЛийн.

75′

Двойна смяна в състава на Швейцария Варгас и Ремо Фройлер отстъпиха местата си на Фабиан Рийдер и Вансан Сиеро.

75′
72′

Джон МакГин получи жълт картон за грубо нарушение срещу Фабиан Шер.

Снимка 670411

68′

Жълт картон за Скот МакКена.

67′

Греда! Анди Робъртсън центрира от фаул, Грант Ханли скочи най-високо и отправи удар с глава, който уцели дясната греда на пазената от Ян Зомер врата!

64′

Рубен Варгас още веднъж получи шанс да обстрелва вратата на "гайдарите", но този път ударът му не намери целта.

60′

Промяна и в отбора на Шотландия. Киърън Тиърни получи контузия и бе принудително заменен от Скот Маккена.

59′

Първа смяна в състава на Швейцария. Брийл Емболо се появи в игра на мястото на Шакири.

58′

Дан Ндойе получи подаване от дълбочина, преодоля Киърън Тиърни и остана сам срещу Ангъс Гън, но ударът му мина покрай вратата на Шотландия.

Снимка 670412

56′

Опасен удар на Рубен Варгас, но Ангъс Гън бе добре пласиран и спаси.

51′

Скот МакТоминей получи официално предупреждение.

45′

Начало на второто полувреме!

45+3′

Край на първата част на срещата!

45′

Три минути добавено време.

41′

След центриране от ъглов удар Че Адамс стреля с глава, но Ян Зомер внимаваше и успя да спаси.

33′

Отменен гол на Швейцария!

Съставът воден от Мурат Якин изпълни ъглов удар, като топката първоначално беше изчистена, но малко по-късно последва ново центрирате в наказателното поле на Шотландия към Дан Ндойе, който и финтира Гън, след което прати топката в шотландската врата, но след проверка със системата ВАР попадението беше отменен, заради засада на нападателя на швейцарците.

Снимка 670410

32′

Великолепно спасяване на Ангъс Гън след удар на Дан Ндойе.

31′

Първи жълт картон в срещата. Получи го играчът на Швейцария Рикардо Родригес.

28′

Опасен удар на Силван Видмер, който мина покрай вратата на Шотландия.

26′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! ДЖЕРДАН ШАКИРИ!

По-добрата игра на "кръстоносците" даде резултат. Антъни Ралстън допусна грешка в половината на Шотландия, Джердан Шакири овладя и с великолепен удар от движение изпрати топката неспасяемо във вратата пазена от Ангъс Гън.

Снимка 670408

13′

Гоооооооол за Шотландия!

"Гайдарите" стигнаха до попадение в 13-ата минута.  Островитяните организираха бърза контраатака, при която Андрю Робъртсън атакува през средата на терена и комбинира вляво с Калъм МакГрегър, който не овладя първоначално добре, но все пак успя да върне към Скот МакТомини, чийто шут рикошира в тялото на Фабиан Шер, а след това топката влетя във вратата пазена от Ян Зомер.

Снимка 670407

1′

26. Скот Макена

Шотландия допусна най-тежката загуба в откриващ мач на европейското първенство, след като германците ги разбиха с 1:5. Днес шотландците трябва да търсят задължителна победа, за да съхранят шансовете си за излизане от групите в двубоя срещу Швейцария. Мачът е най-късният в днешната програма и стартира в 22:00 часа в Кьолн.

"Кръстоносците" влизат със самочувствие в този двубой, след като в първия си мач на Европейското надделяха с 3:1 над Унгария.

Шотландският тим има само една победа в предишните си 10 двубоя. Тя дойде в мач срещу Гибралтар. "Гайдарите" са наясно, че нов слаб мач не могат да напуснат, като това може да ги изхвърли от турнира.

Швейцария от своя страна изигра страхотно първо полувреме срещу Унгария и се разписа два пъти - чрез голмайстора на Лудогорец Квадво Дуа (12") и Мишел Ебишер (45"). унгарците върнаха един гол, но в добавеното време Бреел Емболо сложи край на надеждите им.

"Кръстоносците" ще си гарантират завършване на едно от първите две места, ако днес спечелят срещу Шотландия.

Любопитното е, че последният успех на Шотландия на европейско първенство бе именно срещу Швейцария на Евро 1996.

Страхотна Швейцария с помощта на Квадво Дуа срази Унгария!