Турнир: Европейски първенства Стадион: "Фолкспаркщадион", гр. Хамбург Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

90+4′

ГООООООООООЛЛЛЛ! Дженк Тосун бележи в добавеното време! 1:2! Чехите опитваха всячески да вкарат попадение и това им изигра лоша шега. Те разредиха отбраната си, а Дженк Тосун се възползва от това и не остави шансове на Коварж, вкарвайки попадение и подпечатвайки успеха на турците.

Снимка 671822

66′

ГООООООООООООЛЛЛЛ! Томаш Соучек изравни! Попадението дойде след тъч. Томаш Хори успя да се пребори с вратаря за турците и Хори стреля, но шутът му бе блокиран. Така топката се озова при Соучек, който успя да изравни резултата.

Снимка 671816

52′

Веднага след като допусна гол във вратата си Индрих Станек трябваше да получи лекарска помощ. В крайна сметка Матей Коварж влезе на негово място.

Снимка 671809

51′

ГООООООООООЛЛ! Хакан Чалханоглу откри резултата! Баръш Йълмъз подаде към Кенан Йълдъз, който шутира към вратата, но ударът му бе отразен от Индрих Станек. Топката обаче попадна при Хакан Чалханоглу, който не остави никакъв шанс на Станек и топката влезе във вратата.

Снимка 671810

49′

Исмаил Юксек получава жълт картон.

45′

Второто полувреме стартира!

Снимка 671808

45+4′

Край на първото полувреме!

45′

Чехите са с човек по-малко, но достигнаха до най-опасната възможност за отбелязване на гол. Давид Юрашек бе изведен чудесно и той не се поколеба да отправи изстрел. Гюнок обаче излезе решаващо и успя да спаси с тялото си.

43′

Извън границата на наказателното поле Хакан Чалханоглу пробва удар, но топката прелетя високо над вратата.

40′

Пет минути преди края на първото полувреме чисти положения липсват. Затова пък главният съдия е в центъра на вниманието, изкарвайки множество картони.

37′

Кенан Йълдъз също получава жълт картон.

35′

Въпреки че Пакрик Шик е на пейката, той получи жълт картон от съдията. Това означава, че той ще порпусне следващия мач на чехите!

31′

Салих Йозджан получава жълт картон.

20′

Втори жълт картон за Антонин Барак! Това означава, че чехите остават с човек по-малко! Само в рамките на 20 минути Барак успя да си изкара два жълти картона. Първият беше за задържане, а вторият за това, че стъпи на крака на Салих Йозджан.

Снимка 671799

15′

Давид Юрашек отправи мощен изстрел от дистанция, но Гюнок улови безпроблемно.

11′

Антонин Барак получи първия жълт картон в мача.

2′

Още във втората минута чехите застрашиха сериозно вратата на турците. Антонин Барак стреля точно към вратата на Гюнок, но вратарят отрази.

1′

26. Бертуг Йълдъръм

Чехия се изправя срещу Турция в последен двубой от група "F" на Евро 2024. Срещата ще се проведе тази вечер в Хамбург, от 22:00 часа, и е от ключово значение и за двата състава.

Португалия си гарантира първото място в групата, като засега Турция е на второ, с три точки. Чехия заема трета позиция с един пункт, колкото има и Грузия.

Чехия се нуждае от задължителен успех, защото с две точки в актива си определено няма да продължи напред. Същевременно за южните ни съседи и равенство ще е достатъчно, за да бъдат втори, което ще им отреди двубой с Австрия на осминафиналите.

Иван Хашек няма да може да разчита на нападателя Патрик Шик за важната среща довечера. Той е контузен и пропуска мача.

Винченцо Монтела пък ще се лиши от централния защитник Абдулкерим Бардакчъ, тъй като футболистът на Галатасарай е наказан за два жълти картона.

Главен съдия на срещата е Ищван Ковач от Румъния.