Швейцария спечели втория мач от тазгодишното Европейско първенство! "Кръстоносците" победиха Унгария с 3:1 в мач от първия кръг на група "А", който се игра в Кьолн. Първият гол за швейцарския тим беше на нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който реализира в 14-ата минута. Михаел Аебишер реализира за 2:0 в самия край на първото полувреме. Барнабас Варга успя да се разпише за унгарците в 66-ата минута, но Бреел Емболо реализира още веднъж за швейцарците за 3:1 в добавеното време на мача.

Унгария - Швейцария 1:3 (Развой на срещата по минути)

Двубоят ще се проведе в Кьолн, с начален час 16:00

В 14-ата минута на мача Квадво Дуа отбеляза първото попадение за Швейцария. Футболистът на Лудогорец бе изведен по перфектен начин от Михел Аебишер. Дуа стреля по земя, а топката влезе във вратата на Петер Гулачи, с което откри резултата. Голът трябваше да бъде разгледан за засада, но такава нямаше.

Снимка 669629

В 20-ата минута Швейцария за малко удвои аванса си, но до гол не се стигна. Рубен Варгас бе изведен и остана сам срещу вратаря на унгарците Гулачи, но пропусна да се разпише.

В 40-ата минута унгарците успяха да пробият и Доминик Собослай центрира към Вили Орбан, който шутира към вратата, но твърде слабо и Ян Зомер нямаше проблем да спаси.

В самия край на първото полувреме Аебишер реализира и второто попадение за "кръстоносците". Ремо Фройлер намери Михел Аебишер, който шутира с десния си крак от границата на наказателното поле. Ударът му беше насочен към долния ляв ъгъл на вратата на Гулачи, който нямаше как да спаси.

Снимка 669630

Втората част отново започна по-добре за швейцарците. В 54-ата минута Рубен Варгас получи топката в наказателното поле, овладя и и отправи изстрел, но Петер Гулачи улови и не допусна трето попадение във вратата си.

С течение на полувремето обаче унгарците покачиха нивото си и създадоха възможности, а малко по-късно стигнаха и до попадение.

В 64-ата минута "маджарите" пропуснаха отлична възможност. Роналд Салай страхотно центрира в наказателното поле точно върху главата на Барнабас Варга, който нанесе опасен удар, който мина на няколко сантиметра от вратата на Ян Зомер.

Две минути след пропуска на "маджарите" обаче Барнабас Варга се реваншира на тима си. Доминик Собослай намери великолепно Варга, който изпревари защитник на Швейцария и отново с глава отправи изстрел към вратата, а този път топката влезе в целта, с което намали и изоставането на Унгария.

Снимка 669632

В края на срещата швейцарците бяха близо да реализират и трето попадение и усилията им се възнаградиха в добавеното време. Бреел Емболо оформи крайния резултат, вкарвайки за 3:1 и така Швейцария спечели три точки от днешната среща.