90+4′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен (Германия) Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Без милост! Германия разби Шотландия с 5:1 на старта на Евро 2024!

Петима различни голмайстори за Бундестима

90+3′

ГОООООООООООЛ! ЕМРЕ ДЖАН! 5:1!! Секунди преди края Германия отбеляза и още едно попадение. Емре Джан получи топката около дъгата и с техничен шут до гредата оформи крайното 5:1.

87′

ГОООООООЛ! 4:1!! РЮДИГЕР прати топката в собствената си врата! Малко преди края на редовното време шотландците върнаха едно попадение. Те изпълниха пряк свободен удар, след който се получи леко разбъркване в полето на германците, а Антонио Рюдигер с глава запрати топката неспасяемо към Мануел Нойер.

76′

Четвърт час преди края Никлас Фюлкруг прати топката още веднъж във вратата на Шотландия, но радостта на германците беше за кратко, след като се оказа, че нападателят се е намирал в положение на засада.

Снимка 669584

Източник: Gettyimages

68′

ГООООООООООЛ! 4:0!!! ФЮЛКРУГ! Натискът на Бундестима не спираше и четвъртият гол в мрежата на шотландците не закъсня. Появилият се от резервната скамейка Фюлкруг се добра до топката в наказателното поле и истинска бомба я запрати към сглобката на вратата. Радващо е, че мрежата оцеля след този снаряд със 110 км/ч.

Снимка 669585

62′

Йонатан Та беше официално предупреден от съдията.

58′

Малко по-късно Виртц можеше да отбележи втория си гол в мача, но изстрелът му от воле премина на сантиметри от горната греда.

51′

В 51-та минута Рюдигер нанесе опасен удар от дистанция, но Гън внимаваше и изби в корнер. Любопитното е, че това беше и първият ъглов удар в мача.

49′
Снимка 669579

48′

Антъни Ралстън получи жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 669571

45′

ГООООООООЛ! 3:0!!! Хаверц е точен от бялата точка!!!

Снимка 669575

44′

Бедата за Шотландия стана още по-голяма, след като за нарушението срещу Гюндоган, Портиъс получи директен червен картон.

Снимка 669574

42′

ДУЗПА ЗА ГЕРМАНИЯ! Три минути преди почивката Германия пропусна да нанесе решителен удар по своя съперник. Топката беше центрирана в наказателното поле, а там Гюндоган стреля с глава, ала вратарят Гън показа добър рефлекс и опази мрежата си от трето попадение. Топката все пак се върна в Гюндоган, а играч на Шотландия му влезе остро. Тюрпен първоначално подмина ситуацията, но ВАР го извика да преразгледа решението си и той посочи бялата точка.

Снимка 669572

31′

Роберт Андрих получи първия жълт картон в мача.

26′

В 26-ата минута реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Германия, но ВАР коригира арбитъра, че нарушението е било извън наказателното поле. Така Бундестимът получи пряк свободен удар, след който Хаверц нанесе коварен удар, но вратарят на Шотландия спаси.

Снимка 669561

19′

ГООООООООЛ! 2:0!!! МУСИАЛА! Феновете на домакините щяха да съборят "Алианц Арена", след като домакините успяха да нанесат втори удар по Шотландия. Кай Хаверц получи извеждащ пас в предни позиции, нахлу отляво в наказателното поле и се затвори за удар. Но Хаверц хитро върна назад към Джамал Мусиала, който стреля мощно в горния ляв ъгъл и опъна мрежата за 2:0.

10′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 1:0!!!! ВИРТЦ! Първият гол на Евро 2024 падна в 10-та минута на двубоя. Тони Кроос получи топката в средата на терена и даде поредния си ювелирен пас по диагонал към Кимих, който беше заел позиция на десния фланг. Кимих бързо подаде към дебнещия около дъгата Флориан Виртц, а футболистът на Леверкузен нанесе опасен удар, който вратарят на шотландците не успя да отрази.

Снимка 669562

2′

Не бяха изминали и 60 секунди, когато Флориан Вирц получи извеждащо подаване от Рюдигер и излезе сам срещу вратаря на Шотландия. Стражът на гостите спаси удара на нападателя на Байер (Леверкузен), но се оказа и че той се е намирал в положение на засада.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 669560

1′

Здравейте, уважаеми читатели на ТОПСПОРТ! Заедно ще проследим най-интересното от откриващия мач на Евро 2024. Един срещу друг се изправят домакинът Германия и коравите шотландци, които ще искат да поднесат първата голяма изненада на най-големия европейски футболен форум.

Снимка 669559

1. Мануел Нойер 1. Ангъс Гън
6. Джошуа Кимих 2. Антъни Ралстън
2. Антонио Рюдигер 3. Андрю Робъртсън (капитан)
26. Скот МакКена

Голямото чакане приключи! Днес най-накрая започва дългоочакваното Европейско първенство по футбол в Германия!

Тази вечер в 22:00 часа в мача на откриването един срещу друг ще се изправят домакините от Германия и Шотландия в сблъсък от група А на надпреварата, а срещата ще се проведе на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Германия ще бъде домакин на Европейско първенство за втори път в историята, след като през 1988 Западна Германия е домакин на надпреварата, а победител тогава става Нидерландия.

След като Юлиан Нагелсман застава начело на тима, отборът записа няколко впечатляващи успеха в контролите и в момента те се намират в серия от четири поредни мача без поражение. Завръщането на опитния Тони Кроос също ще допринесе за вдъхването на свежест в отбора.

В началото на месеца Бундестимът завърши наравно с Украйна (0:0) и победи Гърция с 2:1.

Германия се радва на добър баланс срещу днешния си опонент, като има цели шест победи, две равенства и само една загуба от общо 9 мача. За последно двата отбора се срещнаха в квалификациите за Евро 2016, като немците записаха две победи в групата - с 2:1 и 3:2.

Победата на Шотландия идва през вече далечната 1999 година и е в приятелски мач, а резултатът е 1:0.

Шотландия обаче показа страхотна форма в квалификациите на първенството. Те направиха летящ старт с пет поредни победи в доста тежка група с Испания и Норвегия на Ерлинг Холанд. Те се превърнаха в един от първите отбори, който се класира за Евро 2024. След това обаче формата като че ли спадна и в последните си 9 мача тимът има едва един успех - срещу аутсайдера Гибралтар в приятелски мач.

От състава на Германия отпадна младият халф на Байерн Александър Павлович. Той ще бъде заменен от полузащитника на Борусия (Дортмунд) Емре Джан. Бундестимът ще разчита на сериозни футболисти в лицето на Джамал Мусиала и Флориан Виртц, Кроос, Гюндоган, Нойер и Кимих.

Шотландия пък ще разчита най-вече на голмайстора си от квалификациите Скот Мактоминей, както и на Андрю Робъртсън от Ливърпул.

Нагелсман призова: Искам да се обединим като нация и да подкрепяме Германия!