Пропуск! Натискът на постепенно се засилва, с което отбраната на Грузия изпитва сериозни проблеми. Матей Юрашек проби отляво, успя да центрира коварно към наказателното поле на Грузия, където Моймир Читил с глава стреля покрай гредата.

68′

Лоша новина за Чехия. Звездата Патрик Шик се контузи и бе заменен от Моймир Читил.

65′

Възможност за Чехия! Импулсът в редиците на Чехия е налице, след като Матей Юрашек пробва с удар от далечна дистанция да реализира втори гол за Чехия, принуждавайки Гиорги Мамардашвили да избие топката встрани.

58′

ГООООООЛ ЗА ЧЕХИЯ! На фона на превъзходството си от началото на второто полувреме, Чехия заслужено се добира до изравнително попадение. При центриране от корнер Ондрей Лингър засече топката с глава, кълбото срещна левия страничен стълб и се озова в Патрик Шик, а той на празна врата се разписа за 1:1.

Снимка 670983

55′

Селекционерът на Чехия Иван Хашек започва със смените. Вацлав Черни е заменен от Матей Юрашек, а Адам Хложек отстъпва мястото си на Ондрей Лингър.

53′

Жълт картон за Томаш Холеш.

46′

Давид Юрашек е официално предупреден.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Шанс за Чехия! Въпреки преживяние амок от инкасираното попадение, съставът на Чехия моментално се впусна в атака, за да възстанови паритета. Патрик Шик пое подаване от свой съотборник, след което нанесе изстрел, предизвикал качествена намеса на Гиорги Мамардашвили.

Снимка 670970

45′

ГОООООООООЛ ЗА ГРУЗИЯ! Жорж Микаутадзе е точен!

44′

Дузпа за Грузия! При центриране на Хвича Кварацхелия защитникът на Виктория (Пилзен) Робин Хранач опита с тяло да блокира удара на съперник, ала топката рикошира в ръката му. Реферът Даниел Зиберт първоначално не отсъди дузпа, което наложи аистентите на ВАР да извършват проверка, която установи, че бранителят е нарушил правилата.

39′

Жълт картон за Лукаш Провод.

35′

Гурам Кашия си изкара жълт картон.

22′

Отменен гол на Чехия! Селекцията на Иван Хашек закономерно разпечата вратата на грузинците, ала попадението не бе признато, тъй като на повторението се видя, че Aдам Хложек докосва неправомерно топката с ръка.

Снимка 670972

17′

Жълт картон за Владимир Цоуфал.

2′

Напрежение пред вратата на Грузия! Фаворитът в днешния сблъсък отбор на Чехия притисна сериозно съперника си и в рамките на минута пропусна две чисти голови положения. Първо Адам Хложек отправи удар от непосредствена близост, който Гиорги Мамардашвили отрази, но топката попадна в Патрик Шик, чийто изстрел отново бе спасен от стража на Валенсия.

1′

20. Анзор Меквабишвили 15. Давид Юрашек
7. Хвича Кварацхелия 17. Вацлав Черни
26. Габриел Сигуа 26. Матей Юрашек

Грузия и Чехия се изправят един срещу друг във втория си мач от груповата фаза на Евро 2024 следобяд, от 16:00 часа.

Дебютантът в континенталната надпревара Грузия, също и чехите, за които участието е осмо, стартираха своите участия със загуби, съответно от Турция с 1:3 и Португалия с 1:2. Тези факти ще направят битката още по-вълнуваща, при наличието на такъв голям залог.

Макар отборите да не взеха точка, тяхното представяне показа, че няма лесно да се предадат и все още могат да стигнат до елиминациите.Потенциален триумф в Хамбург ще съхрани надеждите за една от нациите поради трудните финални двубои, пред които всяка от тях ще се изправи.

Грузия демонстрира много силно нападение в дебютния си мач на форума и е способна да си върне увереността с един добър резултат. Загубата във вторник бе първа за Грузия от четири срещи, при 3 победи, наставникът Вили Саньол не е за отписване. Трите успеха бяха постигнати срещу сравнително ниско класирани тимове. Днешното предизвикателство е далеч по-голямо.

Чехия пък показа бойния си нрав, повеждайки срещу Португалия, като в тима останаха разочаровани, тъй като позволиха да се стигне до обрат.

И двата състава трябва да спечелят поне точка, за да съхрант надеждите си за 1/8-финалите. Поражение, за когото и да е, най-вероятно ще означава отпадане от Европейското първенство.