Турция победи Чехия с 2:1 в последния мач от група "F" на Евро 2024. И трите попадения паднаха през втората част. Първи се разписаха турците в 51-ата минута чрез Хакан Чалханоглу, а в 66-ата чехите изравниха след попадение на Томаш Соучек. Дженк Тосун оформи крайния резултат в 94 минута.

Чехия - Турция 1:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът ще се играе в Хамбург, в 22:00 часа

Така чехите остават на последното място в групата и отпадат от надпреварата. Трябва да се отбележи, че чешкият отбор игра с човек по-малко от 20-ата минута на срещата, но въпреки това отбеляза попадение. Изгонен бе Антонин Барак.

Още във втората минута чехите застрашиха сериозно вратата на турците. Антонин Барак стреля точно към вратата на Гюнок, но вратарят отрази.

В 15-ата минута Давид Юрашек отправи мощен изстрел от дистанция, но Гюнок улови безпроблемно.

В 20-ата минута пък Антонин Барак получи втори жълт картон. Първият му бе показан в 11-ата минута за задържане. Така чехите останаха човек по-малко. В 20-ата минута Барак стъпи на крака на Салих Йозджан, а съдията от Румъния Ищван Ковач не се поколеба да покаже втори жълт картон на футболиста.

Снимка 671800

Пет минути преди края на първото полувреме чисти положения липсваха. Затова пък главният съдия беше в центъра на вниманието, изкарвайки множество картони.

Извън границата на наказателното поле Хакан Чалханоглу пробва удар в 43-ата минута, но топката прелетя високо над вратата.

В 45-ата минута въпреки че чехите бяха с човек по-малко, достигнаха до най-опасната възможност за отбелязване на гол. Давид Юрашек бе изведен чудесно и той не се поколеба да отправи изстрел. Гюнок обаче излезе решаващо и успя да спаси с тялото си.

Във второто полувреме Турция поведе в резултата в 51-ата минута. Тогава Хакан Чалханоглу откри резултата. Баръш Йълмъз подаде към Кенан Йълдъз, който шутира към вратата, но ударът му бе отразен от Индрих Станек. Топката обаче попадна при Хакан Чалханоглу, който не остави никакъв шанс на Станек и топката влезе във вратата.

Снимка 671821

Веднага след като допусна гол във вратата си Индрих Станек трябваше да получи лекарска помощ. В крайна сметка Матей Коварж влезе на негово място.

В 66-ата минута пък чехите успяха да изравнят, въпреки че бяха с човек по-малко на терена. Попадението дойде след тъч. Томаш Хори успя да се пребори с вратаря за турците и Хори стреля, но шутът му бе блокиран. Така топката се озова при Томаш Соучек, който успя да изравни резултата.

Снимка 671815

Дженк Тосун пък донесе крайната победа на турците, отбелязвайки за 2:1 в 94-ата минута. Чехите опитваха всячески да вкарат попадение и това им изигра лоша шега. Те разредиха отбраната си, а Дженк Тосун се възползва от това и не остави шансове на Коварж, вкарвайки попадение и подпечатвайки успеха на турците.