90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Фелтинс Арена", гр. Гелзенкирхен Зрители: 49 879
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Грузия - Португалия 2:0 в мач от група F на Евро 2024

Исторически подвиг за Грузия срещу Португалия! Кварадона поведе страната си към 1/8-финалите

Исторически мач за грузинците в Гелзенкирхен

85′

Анзор Меквабишвили получи жълт картон.

82′

Край на мача и за голямата звезда на Грузия - Кварацхелия. Той беше заменен от Давиташвили.

Снимка 671790

Източник: Gettyimages

66′

Кристиано Роналдо и Антонио Силва отстъпиха местата си на Гонзало Рамош и Нелсон Семедо.

57′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 2:0! МИКАУТАДЗЕ УДВОЯВА ОТ ДУЗПА! В 55-а минута Антонио Силва извърши нарушение срещу Отар Китеишвили в наказателното поле, а реферът първоначално отсъди, че няма дузпа. Той обаче беше привикан от колегите във ВАР и промени решението си, посочвайки бялата точка. Жорж Микаутадзе застана зад топката и технично я прати в долния десен ъгъл за 2:0.

Снимка 671811

53′

Жълт картон за Рубен Невеш.

Снимка 671802

50′

КВАРАЦХЕЛИЯ! Малко след пропуска на Роналдо, такъв направи и Кварацхелия на отсрещната врата. Той получи топката около точката на дузпата, но не успя да намери добре топката и опасността се размина.

47′

РОНАЛДО! Две минути след паузата Португалия изпълни корнер, след който топката достигна до Роналдо, а капитанът на "мореплавателите" успя да нанесе удар, но след рикошет в тялото на грузински защитник, кълбото кацна върху мрежата на вратата.

Снимка 671804

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 671803

44′

В последните минути португалците започнаха да си просят нарушения пред наказателното поле, но не успяваха да заблудят рефера, който взе мерки и санкционира Педро Нето за симулация.

33′

Десетина минути преди почивката Кварацхелия получи нов шанс да обстрелва вратата на Португалия, но го направи от твърде малък ъгъл и топката премина покрай дясната греда.

Снимка 671801

28′

КОНСЕЙСАО! В 28-ата минута топката беше центрирана в полето на Грузия, а Роналдо беше очевидно задържан за фланелката. Топката все пак достигна до Консейсао, който стреля опасно, но оплете кълбото от външната страна на мрежата. Кристиано Роналдо искаше дузпа за задържането, но това доведе само до жълт картон за капитана на "мореплавателите".

Снимка 671805

22′

В средата на първото полувреме Жоао Палиня опита късмета си с удар от около 25 метра, но топката беше в обсега на Мамардашвили и той спокойно улови.

16′

РОНАЛДО! Целият стадион притаи дъх в 16-а минута на двубоя, когато Роналдо застана зад топката за изпълнение на пряк свободен удар. Португалската супер звезда нанесе истинска бомба към Мамардашвили, ала стражът на Грузия все пак успя да боксира в корнер. Радарите показаха, че ударът на Роналдо е бил със скорост от 130 км/ч.

Снимка 671794

2′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! КВАРАЦХЕЛИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ! 1:0!! Резултатът в Гелзенкирхен беше открит още във 2-рата минута. Грузинците откраднаха топката в средата на терена, а Микаудатдзе изведе със страхотен пас Кварацхелия по лявото крило. Звездата на Грузия навлезе в наказателното поле и с кинжален удар с левачката препарира стража на Португалия.

Снимка 671792

1′

17. Отар Китеишвили 26. Франсиско Консейсао
22. Жорж Микаутадзе 7. Кристиано Роналдо (капитан)
7. Хвича Кварацхелия 11. Жоао Феликс
24. Джемал Табидзе 23. Витиня

Грузия и Португалия ще се изправят един срещу друг в последния се двубой от група "F" на Евро 2024. Срещата на "ФЕЛТИНС-Арена" в Гелзенкирхен е с начален час 22:00.

Португалия си осигури място на осминафиналите в след две поредни победи над Чехия и Турция. Възпитаниците на Роберто Мартинес обърнаха чехите в драматичен първи двубой, а после надвиха южните ни съседи с убедителното 3:0. "Иберийците" са в страхотна форма, след като спечелиха 15 от 17-те си последни мача, след отпадането от Мароко на ¼-финалите на Мондиал 2022.

Дебютантът Грузия показа голяма битка и в двата си мача досега. Тимът на Вили Саньол падна от Турция и завърши наравно с Чехия, което оставя тима в борбата за излизане от групата. Грузинците ще бъдат поне сред най-добрите четири, ако победят "мореплавателите" в Гелзенкирхен.

Роберто Мартинес ще даде минути на някои от играчите, които не са получили шанс за изява. Очаква се в игра да видим футболисти като Педро Нето, Франсиско Консейсао, Жоао Феликс, Диого Далот, Диого Жота и Жоао Невес. Наказан поради картони е Рафаел Леао. Капитанът Кристиано Роналдо пък е пред юбилейно 50-о участие на голям форум за Португалия, ако играе срещу Грузия в сряда вечер.

Несъмнено Грузия ще разчита на голямата си звезда Хвича Кварацхелия, който ще си партнира в атака с Жорж Микаутадзе, отбелязал и двата гола за тима в турнира. Играта в центъра ще води креативния Гиорги Чакветадзе, а капитанът Гурам Кашия ще води защитната линия. На вратата пък грузинците разполагат с Гиорги Мамардашвили, който изигра страхотен мач срещу Чехия.