Челси постигна категорична победа с 5:0 над Уест Хем на "Стамфорд Бридж" в лондонско дерби от 36-ия кръг на Висшата лига. Така "сините" се изкачиха до седмото място във временното класиране с 54 точки, на 2 зад Нюкасъл, а "чуковете" са девети с 49.

Шефийлд Юнайтед - Нотингам Форест 1:3 в мач от Висшата лига

Нотингам гледа уверено към спасението, след като се справи с обречения Шефийлд

Много важни три точки за Форест

Челси излезе напред в резултата четвърт час игра след началото на мача. Отскочила топка се озова в краката на Коул Палмър, който безпощадно я изстреля към десния ъгъл за 1:0.

В 30-ата минута падна втори гол за Челси. При опит за подаване на Николас Джаксън защитник на Уест Хем отклони топката към Конър Галахър, а той я овладя добре и я прати елегантно към десния ъгъл за 2:0.

Шест минути по-късно се стигна до трето попадение за домакините. Тиаго Силва намери Нони Мадуеке, който с глава преодоля Ареола за 3:0.

В 48-ата минута Челси отбеляза четвърто попадение. Нони Мадуеке проби по десния фланг и навлезе към наказателното поле, след което намери непокрития Нико Джаксън, а той на празна врата отбеляза за 4:0.

Челси продължи да се забавлява на терена и в 80-ата минута отбеляза пети гол. Мойсес Кайседо пусна изключително извеждащо подаване към Нико Джаксън, той напредна и се озова очи в очи с Ареола, като хладнокръвно го преодоля за 5:0.

Манчестър Сити - Уулвърхемптън 5:1 в мач от Висшата лига