Ливърпул допусна нова грешна стъпка в борбата за титлата в Англия.  Мърсисайдци завършиха наравно 2:2 като гости на Уест Хем в интригуващ сблъсък от 35-ия кръг на Висшата лига. Джаред Боуен изведе домакините напред в 43-ата минута, Андрю Робъртсън изравни в 48-ата минута. Автогол в 65-ата минута, записан на името на Алфонсо Ареола, донесе обрата за мърсисайдци. Михаил Антонио обаче изравни в 77-ата минута.

Двата отбора влязоха здраво в двубоя и още в 6-ата минута Алексис МакАлистър пострада след единоборство с Лукас Пакета. Реферът Антъни Тейлър имаше добра видимост и не сметна за нужно да показва жълт картон на офанзивния халф на домакините. Пет минути по-късно добър шанс се откри пред Харви Елиът, но ъгълът бе твърде малък и той шутира в аут. В 14-ата минута пресечено подаване в половината на Ливърпул даде възможност на Джаред Боуен да стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не затрудни Алисон.

Шанс да покаже майсторството си от пряк свободен удар получи Трент Александър-Арнолд в 21-ата минута. Той обаче прехвърли не само стената, но и вратата на Алфонсо Ареола. В 27-ата минута домакините Антъни Тейлър отсъди дузпа за Ливърпул за игра с ръка, но вдигнат флаг за засада в хода на атаката на Луис Диас спаси домакините. Решението бе потвърдено и от ВАР, а това предизвика радост сред феновете на "чуковете".

Четири минути след това Владимир Цоуфал шутира от дистанция, но стражът на гостите внимаваше и улови топката. Вратарят на Уест Хем също показа добро позициониране след диагонален шут от движение на Харви Елиът. В 41-ата минута Луис Диас проби отляво, освободи си място за стрелба и насочи топката към близкия ъгъл, но за късмет на домакините тя срещна десния стълб на вратата на Ареола.

Три минути преди почивката Джаред Боуен стреля между краката на Ван Дайк и въпреки рикошета, Алисон плонжира и изби в корнер. При последвалото центриране Коди Гакпо аристократично остави Боуен да отправи удар с глава, който матира бразилския страж на Ливърпул - 1:0. За звездата на Уест Хем това бе гол №16 за сезона.

Второто полувреме започна с изстрел от движение на Райън Гравенберх, който премина над вратата на домакините. В 48-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Андрю Робъртсън получи топката нв наказателното поле и въпреки че бе обграден от трима играчи на "чуковете", намери пролука и отправи удар, при който топката се спря в мрежата на Ареола - 1:1.

След изравнителния гол мърсисайдци натиснаха още по-силно и в 51-ата минута Гравенберх пропусна да направи пълен обрат след добро центриране на Гакпо. Последваха изстрели на Александър-Арнолд и Гакпо, които обаче бяха блокирани.

В 65-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат. При едно меле в наказателното поле на "чуковете" топката стигна до Гакпо, чийто шут рикошира последователно в Огбона, Соучек и Ареола, и влезе във вратата за 1:2. Автоголът в крайна сметка бе записан срещу името на стража на Уест Хем.

Натискът на Ливърпул продължи и като по чудо не се стигна до трети гол. Гравенберх, МакАлистър и Луис Диас обаче не успяха да преодолеят последната преграда пред голлинията на домакините Алфонсо Ареола.

В 77-ата минута мърсисайдци проспаха центриране на Джаред Боуен отдясно, а Михаил Антонио се извиси в наказателното поле и с прекрасен удар с глава остави на място Алисон за 2:2.

Веднага след изравяването в игра за Ливърпул се появиха Мохамед Салах, Джо Гомес и Дарвин Нунес, които замениха съответно Диас, Александър-Арнолд и Ендо. Смените бяха подготвени още преди попадението и това вероятно бе причината египтянинът да отправи гневни реплики към Клоп, докато той му даваше указания.

Смените раздвижиха отново играта на гостите и в 84-ата минута само решаващият шпагат на Соучек попречи на Нунес да прати отблизо топката след подаване на Салах. След това пък на два пъти Емерсон изчисти топката пред голлинията на вратата на "чуковете".

След това равенство шансовете на Ливърпул за титлата намаляха още повече, като съставът воден от Юрген Клоп остава на трета позиция с 75 точки, на една зад втория Манчестър Сити и на две зад лидера Ареснал, но "гражданите" и "топчите" са съответно с два и един мач по-малко от мърсисайдци. От своя страна Уест Хем заема осмото място с 49 точки.

Евертън погреба мечтите на Ливърпул за титла! Мърсисайдци се сгромолясаха в градското дерби

"Карамелите" победиха с 2:0