Хебър победи Етър с 3:1 в изключително драматичен мач в последния кръг за сезона за двата тима и остава в efbet Лига и през следващия сезон! Етър първи поведе в резултата с гол на Мартин Моран във втората минута на добавеното време на първата част, но Жоао Сеско се разписа в началото на второто полувреме, а Шейх Диаманка донесе пълния обрат за домакините в 65-ата минута. В 84-ата минута Атанас Кабов подпечата успеха на тима от Пазарджик.

Още във втората минута се стигна до добра възможност. Тя бе за сметка на гостите. Мартин Моран беше изведен на чиста позиция в наказателното поле, откъдето стреля, но ударът му излезе в аут.

Хебър - Етър 3:1 (Развой на срещата по минути)

За целта е необходима победа над изпадналия Етър

Изключителна добра възможност имаха гостите в 22-ата минута. Горка Ларучея стреля много мощно от въздуха, но Петър Дебърлиев беше точно където трябва и изби топката.

В 25-ата минута Хебър за първи път създаде опасност пред вратата на съперника си, но Кольо Станев успя да предотврати опасната атака. Дори и да бяха се разписали тук, голът на домакините щеше да бъде отменен, тъй като страничният рефер вдигна и флаг за засада.

В 37-ата минута Йохан Н'зи се самоконтузи и се наложи да бъде принудително сменен. Стилиян Тисовски влиза на терена на негово място.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Етър поведе в резултата след гол на Мартин Моран, който реализира за 0:1. Дидис Пита центрира от корнер на близката врата, където Моран засече топката с глава след центриране от корнер и тя влезе във вратата на Дебърлиев.

Хебър обаче се върна в двубоя в 47-ата минута, след като Жоао Сеско отбеляза за 1:1. Отборът на Хебър получи възможността да изпълни пряк свободен удар. Появилият се от резервната скамейка Атанас Кабов застана зад топката и стреля, която рикошира и отиде директно на главата на Жоао Сеско, който стреля и се разписа, за да запази надеждите на домакините.

В 62-ата минута отмениха гол на Хебър. Шейх Диаманака се разписа, но ВАР се намеси и голът бе отменен. Той получи топката на дъгата на наказателното поле, успя да се обърне и стреля мощно във вратата на гостите. ВАР показа, че има засада.

Едва 3 минути по-късно обаче Шейх Диаманка отново се разписа, а този път голът му бе зачетен, което означаваше 2:1 в полза на пазарджиклии! Кабов центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите Кристиян Секулич се забави и не успя да овладее топката, а Диаманка нямаше как да пропусне от толкова близко разстояние и вкара във вратата.

Хебър сложи край на спора в мача в 84-ата минута, след като Атанас Кабов реализира за 3:1. Гостите допуснаха сериозна грешка в защита, а Атанас Кабов се възползва - овладя и напредна. Излезе сам срещу Секулич и успя да реализира.