Лутън вече може да си приготвя багажа за Чемпиъншип. "Шапкарите" загубиха с 1:3 гостуването си на Уест Хам и само някакво голямо чудо може да ги остави в елита. Те изостават на три точки от Нотингам, който е точно над чертата. Форест има нужда да спечели една точка в последните си два мача, за да си осигури оставането и да подпечата изпадането на Лутън.

Срещата на "Лондон Стейдиъм" всъщност започна с възраждане на надеждите на гостите. Те поведоха в шестата минута с гол на Самби Локонга. "Чуковете" обаче имаха желание да изправят Дейвид Мойс подобаващо в последния му домакински мач за клуба.

Лондончани стигнаха до пълен обрат след почивката. Джеймс Уорд-Праус изравни в 54-ата минута. Той се разписа от добавка, след като Камински бе отразил удар на Джаръд Боуен. Томаш Соучек изведе домакините напред след блестящо воле малко по-късно.

Уест Хам доминираше през второто полувреме и Мохамед Кудус пропусна отлична възможност да отбележи нов гол, но удари гредата. 19-годишният Джорд Ърти обаче не сбърка във втория си мач във Висшата лига. Той влезе като резерва и се възползва от подаване на Кудус.

Тотнъм победи Бърнли с 2:1 във Висшата лига