За тринадесети път в своята история Манчестър Юнайтед триумфира с Купата на Англия. Селекцията на Ерик тен Хаг надви английския шампион във финала за ФА Къп с 2:1. По този начин грандът осмисли разочароващата си кампания до момента.

В герои за отбора се превърнаха младите таланти Алехандро Гарначо и Коби Мейну, които се разписаха през първото полувреме. Надеждите на Манчестър Сити да вкарат мача в продължения се възвърнаха в 86-та минута чрез попадние на Жереми Доку, което за тяхно съжаление не се оказа достатъчно.

Снимка 666505

Сблъсъкът започна двуостро, но още в първите минути на срещата символичните домакините имаха претенции за дузпа, когато в наказателното поле защитникът Лисандро Мартинес избута в гръб нападателя Ерлинг Халанд . Повторението обаче ясно показа, че норвежецът се свлече на земята като риба на сухо.

Снимка 666503

Mакар съставът на Пеп Гуардиола да се настани трайно в половината на местния си съперник, "червените дяволи" съумяха да се възползват от груба грешка в защитата на Манчестър Сити. В 30-та минута при дълга топка към Алехандро Гарначо вратарят Щефан Ортега и Йошко Гвардиол си попречиха, след което хърватинът отклони топката, която попадна в аржентинеца, който реализира с лекота на празна врата.

Снимка 666507

Окрилени от първото попадение, играчите на Манчестър Юнайтед за втори път в рамките на няколко минути пронизаха вратата на Щефан Ортега. В 38-та минута Алехандро Гарначо овладя подаване на десния фланг, напредна, за да комбинира с Бруно Фернандеш, а той с елегантен пас изведе Коби Мейну на стрелкова позиция, чийто удар разпъна мрежата за 2:0.

Втората част стартира с натиск на "гражданите", които бяха близо да намалят пасива си. Влезлият от резревната скамейка Джереми Доку матира Уан Бисака и Софиян Амбрабат с находчиво подаване намери Ерлинг Халанд, ала изстрелът му рикошира в напречната греда.

Снимка 666506

В опит да намали изоставането си Манчестър Сити постепенно натика опонента си в неговата половина и отново пропусна да намали резултата. Десният краен бранител Кайл Уокър отправи мощен удар от сериозна дистанция, спасен брилянтно от вратаря Амаду Онана.

Атаките на "небесносините" продължиха и в 64-та минута пропиляха чудесна възможност в лицето на Хулиан Алварес. Английският национал Фил Фодън умело промуши топката зад отбраната на "червените дяволи", аржентинецът пое топката и от непосредствена близост стреля неточно.

Снимка 666513

Въпреки че Манчестър Юнайтед се защитаваше стабилно, "небесносините" върнаха интригата в последните минути. В 86-та минута Жереми Доку отправи корав изстрел от границата на наказателното поле, Онана не се намеси убедително и топката влетя във вратата му. До края на срещата възпитаниците на Тен Хаг удържаха преднината си.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 1:2 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът на "Уембли" започва в 17:00 часа