България постигна първа победа в Лигата на нациите, след като мъжкият ни национален отбор постигна хубава победа над САЩ с 3:1 (25:21, 25:20 21:25, 25:21) в Анталия. Това бе и първи успех на Джанлоренцо Бленджини като национален треньор на "лъвовете".

Нашите момчета започнаха мача с убедителното 4:0 и диктувахме нещата в първия гейм. Американците почти през цялото време изоставаха три-четири точки. Логичното се случи и първият гейм отиде в нашата сметка след 25:21.

Втората част също започна също отлично за нашите, които поведоха с 5:2, но тогава американците изравниха при 5:5. "Лъвовете" поведоха с 15:10 и това предреши и тази част - 25:20 за нашите момчета.

Третият гейм беше най-оспорван. Американците за първи път поведоха с 6:4. Нашите успяха да направят четири поредни точки, но янките изравниха за 9:9, а след това и поведоха. Националите ни скъсиха разликата до 16:17, но в крайна сметка съперникът намали общия резултат - 21:25.

Американците поведоха с 6:3 в четвъртия гейм. Преднината им се задържа до 14:11. "Лъвовете" показаха страхотен характер и направиха пет поредни точки, с които поведоха. Резултатът набъбна до 20:16 в наша полза. САЩ успяха да съкратят малко изоставането си - 22:20. Но ас на Аспарух Аспарухов добави нова точка за България. Последва още една точка от нашия начален удар и първи от четири мачбола. При първия не успяхме, но победата беше подпечатана при следващата - 25:21.

Бленджини: Тези мачове са училище за нас