Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 1200

Едурдо Кунде се появи в игра на мястото на голмайстора на врачани Даниел Генов.

Три минути добавено време.

89′

Диого Барбоса е сменен от Стефан Велев.

87′

Първата по-опасна атака на Берое се случи чак няколко минути преди края на мача. Уерик изведе с едно докосване Хуан Пабло Соломони на стрелкова позиция, но великолепна намеса на Меси Биатумусока предотврати сериозни неприятности за вратаря Красимир Костов.

83′

Мартин Ачков получи официално предупреждение за грубо нарушение срещу Карлос Алгара.

78′

Сегундо Пачаме отстъпи мястото си на терена на Денислав Станчев.

75′

Браян Переа намери Марко Мажуга, който отпарви удар по замята, но вратарят на гостите Мота спаси без проблеми.

Снимка 666534

Източник: startphoto.bg

72′

Двойна смяна в състава на Берое. Станислав Йовков и Роналдо Камара са заменени от Стефан Гаврилов и Енцо Еспиноса.

72′
58′

Греда! Даниел Генов!

Роналдо Камара допусна грешка в половината на Берое, Даниел Генов овладя топката, напредна и нанесе мощен шут от границата на наказателното поле, който срещна горната греда.

48′

Тежък сблъсък между Даниел Генов и Хуан Пабло Соломони, след който играчът на домакините остана да лежи на терена и се наложи намесета на лекарския щаб. За щастие, изглежда, че всичко с него е наред и той ще може да продължи мача.

45′

Започна второто полувреме.

45′

Смяна в състава на гостите на почивката. Уерик се появи в игра на мястото на Мирослав Георгиев.

45′

Първата част на мача завърши!

37′

Спас Георгиев центрира в пеналта на гостие, където вратарят на заралии Мота първоначално не се намеси убедително. Топката стигна до Клери Сербер, който потърси горния ляв ъгъл на вратата на Берое, но стражът на гостите този път се справи и улови сигурно.

35′

Първи жълт картон в мача. Той е за защитника на Берое Викторио Вълков.

26′

Клери Сербер проби отляво и центрира в наказателното поле, Мота успя да избие, а след това двама играчи на домакините се разминаха с топката и пропуснаха възможността за второ попадение в актива на врачани.

24′

Голмайсторът Даниел Генов намери Мартин Ачков, който успя да се пребори с Викторио Вълков и опита удар от движение, но Мота спаси без проблеми.

17′
Снимка 666530

ГООООООООООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! ДАНИЕЛ ГЕНОВ!

По-добрата игра на врачани даде резултат, малко след изтичането на четвърт час от началото на мача. Спас Георгиев центрира в наказателното поле, където защитниците на Берое оставиха Дани Генов абсолютно непокрит и той с удар глава откри резултата.

13′

Шут от дистанция на Мартин Ачков, който не намери целта.

7′

Греда! По-активната игра на врачани от началото на мача продължава. Даниел Генов бе близо до това да даде аванс на състава воден от Христо Янев, но ударът му от фаул се отби в гредата.

3′

Домакините бяха близо до откриване на резултата след по-малко от три минути игра. Мартин Смоленски напредна отдясно и центрира в наказателното поле, защитниците на заралии не се ориентираха по най-добрия начин, топката стигна до Браян Переа, който се обърна и нанесе силен, който, обаче, премина над напречната греда.

1′

Двубоят на стадион "Христо Ботев" във Враца започна!

Снимка 666531

1′

Преди мачалото на мача главният съдия Валентин Железов бе награден по случай своя мач №100 в елита на българския футбол.

6 Николай Стефанов 91 Винни Трибуле

Ботев (Враца) посреща Берое в съдбоносен мач от последния кръг в efbet Лига. Срещата започва в 20:30 часа. Главен съдия на двубоя на стадион "Христо Ботев" ще бъде Валентин Железов.

Само победата би запазила шансовете на врачани за спасение, като в същото време трябва да се надяват на грешни стъпки от страна на Пирин и Хебър. Преди последния кръг тимът на Христо Янев има 30 точки, пазарджиклии - 31, а Пирин - 32.

Берое ще прибере 3 милиона лева от Лудогорец за Вия

Очаква се трансферът да бъде обявен до дни

Берое си осигури мястото в елит още преди няколко кръга и на практика доиграва сезона. Само преди седмица обаче старозагорци спечелиха срещу Хебър и то на неговия стадион в Пазарджик.

В редовния сезон Ботев (Враца) не допусна загуба от Берое - победи с 1:0 като домакин, а в Стара Загора срещата завърши наравно 2:2.