Отборите на Уест Хем и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в среща от в от 31-ия кръг на Висшата лига. Така "шпорите" пропуснаха възможност да се изкачат в топ 4 в класирането. Отборът воден от Ангелос Постекоглу е с 57 точи и две по-малко от Астън Вила.

Тотнъм поведе след едва пет минути игра чрез Бренан Джонсън, който бе точен от близко разстояние след центриране на Тимо Вернер. Уест Хем обаче изравни бързо, след като в 19-ата минута Джарод Боуен центрира и топката се отби в гърба на Курт Зума, за да попадне в мрежата на Тотнъм за 1:1.

Уест Хем дори можеше да спечели мача, но удар на Михаил Антонио бе трудно изваден от вратаря Гуилермо Викарио. Така "чуковете" останаха на седмо място в генералното класиране на Висшата лига с точка пред отбора на Нюкасъл, който пък завърши 1:1 срещу Евертън.

В останалите мачове от 31-ия кръг на Висшата лига, които се изиграха, се получиха следните резултати:

Нотингам Форест - Фулъм - 3:1

Нюкасъл - Евертън - 1:1

Борнемут - Кристъл Палас - 1:0

Бърнли - Уулвърхемптън - 1:1

Уест Хем - Тотнъм - 1:1

Тотнъм - Лутън 2:1 в мач от Висшата лига