Байер (Леверкузен) постигна златен дубъл в Германия! След като спечелиха шампионата в Бундеслигата без да допуснат нито една загуба през целия сезон, "аспирините" триумфираха и в турнира за Купата на страната. Съставът воден от Шаби Алонсо постигна минимална победа с 1:0 срещу Кайзерслаутерн в спора за трофея. Единственото попадение в срещата бе дало на Гранит Джака в 17-ата минута. В края на първата част "червено-черните" останаха с човек по-малко, след като Одилон Кусуну беше изгонен, след като получи втори жълт картон.

Снимка 666541

Източник: Bayer 04 Leverkusen Фейсбук

"Лаутерите" започнаха по-добре мача и в 5-ата минута Лукаш Храдецки изби удар на Даниел Ханслик. Постепенно "аспирините" взеха инициативата и удар на Флориан Виртц премина покрай вратата.

В 17-ата минута Байер поведе. Защитник изби топката, която се озова в Гранит Джака. Швейцарецът нанесе страхотен шут от далечната дистанция, който не остави шансове на вратаря.

Доминацията на Леверкузен продължи, като в 26-ата минута се наложи на Борис Томяк да чисти малко пред голлинията след пробив на Виртц. В 44-ата минута Одилон Кусуну извърши грубо нарушение срещу Томяк и получи втори жълт картон. Данкерт. В последните секунди на първото полувреме "лаутерите" бяха много близо до изравняването, но удар на Тобиас Рашъл премина покрай вратата.

Снимка 666542

В началото на второто полувреме Амин Адли нанесе силен удар, с който вратаря Крал се справи. От последвалия корнер Йосип Станишич нанесе удар над вратата. Последваха две добри възможности пред Рагнар Ахе, но нападателят не успя да се разпише.

В 75-ата минута добра възможност за гол имаше пред Джереми Фримпонг, но нидерландецът пропусна. Малко след това с пропуск се отличи и Адли.

Така възпитаниците на Шаби Алонсо изпращат фантастичен сезон, в който завоюваха дубъл в Германия, а освен това стигнаха до финал в Лига Европа, в който загубиха от Аталанта.

Байер (Леверкузен) спази шампионска традиция, характерна за американските спортове