Локомотив (София) победи Пирин с 1:0 в последен двубой от 35-ия кръг на efbet лига.

По този начин благоевградчани изпадат от елита на България, тъй като завършват на последната позиция с 32 точки.

На бараж срещу Марек (Дупница) за оставане в елита се класира Ботев (Враца), докато Хебър зае мястото на Пирин и си осигури пореден сезон в първенството.

Снимка 666527

Източник: startphoto.bg

Съкрушителното попадение, което падна във вратата на "орлетата" отбеляза Владимир Николов в 81-та минута.

Първото полувреме не бе белязано от положения пред двете врати. Единственият шанс се откри пред Пирин, когато в 19-та минута Станислав Костов изведе Иван Тасев на добра позиция, но с удара си едва не уби прелитащите птици над стадиона.

Снимка 666528

В края на първата част нападателят Станислав Костов финтира бранител на домакините, след което отправи изстрел, който не попадна в очертанията на вратата.

Второто полувреме също премина в руслото, както първото, ала "железничарите" попариха съперника си в 81-та минута, когато левият краен бранител Бруно Франко центрира отляво в наказателното поле, където Валентин Николов засече топката за 1:0.

Дълбоко в добавеното време ситуацията за състава на Олександър Бабич съвсем се влоши. Полузащитникът Христо Попадийн фаулира откъсващия се Антони Иванов, а реферът Владимир Вълков моментално изгони халфа от игра.

Локомотив (София) - Пирин 1:0 (Развой на срещата по минути)