България победи Сърбия със 75:68 (19:17, 15:18, 27:17, 14:16) точки в последната си среща от група Д на европейските квалификации по баскетбол за жени и през януари догодина ще играе допълнителни квалификации за Евро'2009. В групата нашият отбор записа 2 победи и 4 загуби.

Срещу Сърбия изиграхме равностойно първо полувреме, а на почивката гостенките имаха преднина от 1 точки - 35:34. Момичетата на Николай Боруков изиграха силна трета част, която спечелиха с 27:17 точки. В последните секунди на нейния край те поведоха с 11 точки - 61:50, а най-голямата разлика в наша полза в мача бе 13 точки - в 35-та минута при резултат 69:56.

До края българките намалиха темпото и спечелихме със 7 точки - 75:68. Екатерина Димитрова пропусна срещата поради контузия. Най-резултатни за България бяха Таня Чиров с 21 точки, Евелина Гунева добави 16, а Ивелина Вранчева - 15. За Сърбия с 14 точки завърши Миляна Мусович.

След края на двубоя старши треньорът Николай Боруков заяви, че остава начело на тима до края на допълнителните квалификации. След загубата от Гърция в сряда той заяви, че ще си подаде оставката, но вече е променил своето решение. "През януари имаме последен шанс на допълнителната квалификация.

До тогава аз оставам начело на отбора. Доволен съм от представянето на момичетата. Проявиха малък героизъм, тъй като победихме силния отбор на Сърбия след четири поредни загуби, а четири от тях са контузени - Диана Найденова, Екатерина Димитрова, Милена Томова и Ивелина Вранчева. Ще се постарая да запазя ядрото на отбора до януари. Докато имаме и минимален шанс ще го преследваме докрай", каза след мача Боруков.

България - Сърбия - 75:68 (19:17, 15:18, 27:17, 14:16)