Украйна ще стартира по най-добрия начин Евро 2024, побеждавайки Молдова с 4:0 в последната си контрола, преди турнира в Германия.

Двубоят в Кишинев започна чудесно за гостите, които откриха резултата още във 2-ата минута. Микола Матвиенко комбинира с Роман Яремчук и той преодоля вратаря на Молдова, пращайки топката в мрежата, след рикошет в десния страничен стълб.

Две минути преди края на първото полувреме Георгий Судаков центрира великолепно към Виктор Циганков в наказателното поле, като футболистът на Жирона прати топката в долния лъв ъгъл за 2:0.

В началните минути на втората маст "сбирната" вкара нови два гола във вратата на Молдова.

В 49-ата минута Судаков комбинира с Довбик, който си освободи пространство и шутира, пращайки топката в долния ляв ъгъл!

Пет минути по-късно Судаков и Довбик отново бяха главни герои при голова атака на Украйна, като смениха ролите си и нападателят на Жирона подаде към офанзивния полузащитник на Шахтьор (Донецк), който с отличен завършващ удар преодоля Дориан Райлян и оформи крайното 4:0.

На Европейското в Германия Украйна ще бъде в Група "Е" заедно със съставите на Белгия, Словакия и Румъния.