Трикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели състезанието на пистата "Имола" за Гран При на Емилия-Романя. Пилотът на Ред Бул бе подложен на сериозен натиск от страна на Ландо Норис в последните обиколки на надпреварата, но успя да задържи зад себе си пилота на МакЛарън. По този начин нидерландецът спечели за трети пореден път състезанието на "Имола".

Състезанието започна много добре за Верстапен, който на старта успя да остави зад себе си Ландо Норис. Постепенно нидерландецът направи разлика от 5,5 секунди пред втория, която поддържаше до последните обиколки, когато Норис успя да свали разликата и да го притисне. Дори в последните завои разликата между двамата бе под секунда, но все пак Верстапен триумфира.

Шарл Льоклер с Ферари се качи на подиума, оставайки на трето място.

Оскар Пиастри успя да размине Карлос Сайнс след смените на гумите в бокса и в крайна сметка австралийският пилот на МакЛарън взе четвъртото място, а испанският пилот на Ферари се нареди пети.

Пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел останаха шести и седми, като вторият взе и точката за най-бързата обиколка в състезанието.

Серхио Перес пробва много различна стратегия и успя да прогресира до осмото място в класирането.

Топ 10 допълниха пилотите на Астън Мартин - Ланс Строл и на РБ - Юки Цунода.

Това бе пета победа за Верстапен през сезона, като той е убедителен лидер във временото класиране със 161 точки, следван от пилота на Ферари Шарл Льоклер със 113 и своя съотборник в Ред Бул Серхио Перес, който има 107.