Французинът Жо-Вилфред Цонга оцеля в мача си с канадския талант Денис Шаповалов и може да играе в неделя с Григор Димитров осминафинал на Australian Open 2018.

Марта Костюк с пета победа на Australian Open 2018

Три украинки се класираха сред най-добрите 32 в Мелбърн

Поставеният под 15 губеше с 2-5 в петия сет, но взе следващите 5 гейма, като направи и 2 пробива. Мачът завърши с резултат 3-6, 6-3, 1-6, 7-6(4), 7-5 и продължи 3 часа и 37 минути. Шаповалов не издържа в края и спря да вкарва първия си сервис, което се оказа фатално. Мачът приличаше много на дамския между Каролине Вознячцки и Яна Фет.

В петък Цонга ще играе най-вероятно с ексцентрика Ник Кириос, който по-късно днес се очаква да премине през сърбина Виктор Троицки.

Ето какво сподели финалиста от Australian Open 2008 Цонга:

"Разбира се, че съм изморен, но съм много щастлив. Борих се здраво днес. Не е лесно да играеш срещу тези младите. Те се хвърлят за всяка топка и ми беше трудно да се защитавам".